Oto nowi szefowie Radeon Technologies Group w AMD

Firma AMD ogłosiła, że znalazła zastępców byłego szefa Radeon Technologies Group w AMD, który opuścił firmę w listopadzie ubiegłego roku i przeszedł do Intela (pisaliśmy w naszym serwisie o tym transferze). Choć Raja Koduri, piastował w AMD samodzielnie stanowisko szefa dywizji graficznej koncernu, to aktualnie szefowa AMD, dr Lisa Su, ogłosiła, że zatrudni dwóch specjalistów, których zadaniem będzie pokierowanie grupą RTG w AMD.
Radeon Technologies Group
Radeon Technologies Group

Rok 2018 zapowiada się jako szczególnie trudny dla AMD, właśnie w branży układów graficznych. Presja wywierana przez głównego konkurenta, Nvidię, jest coraz większa, a fakt, że Koduri opuścił AMD nie poprawił sytuacji. To, że Su zdecydowała się zatrudnić dwóch ekspertów do działu Radeon Technologies Group w AMD świadczy o tym, że jednym z powodów odejścia Koduriego do Intela, była ogromna presja i odpowiedzialność jaka ciążyła na nim, jako głównym architekcie zarówno inżynieryjnej, jak i biznesowej strony RTG.

Mike Rayfield w AMD
Mike Rayfield zajmie się biznesowymi kwestiami w Radeon Technologies Group w AMD (fot. AMD).

Nominowani na nowe stanowiska menedżerowie w AMD to Mike Rayfield oraz David Wang. Rayfield będzie piastował stanowisko starszego wiceprezesa i dyrektora generalnego Radeon Technologies Group i będzie odpowiedzialny za kwestie biznesowe, w tym ustalanie strategii produktów graficznych AMD. Natomiast Wang został zatrudniony na stanowisku starszego wiceprezesa ds. inżynierii w RTG i ma się zajmować wszystkimi aspektami rozwojowymi i inżynierskimi, tj. projektowanie architektury, sprzętu i oprogramowania. Obaj będą podlegać bezpośrednio CEO AMD, czyli właśnie dr Lisie Su.

David Wang w AMD
David Wang zajmie się inżynierską i projektową stroną Radeon Technologies Group (fot. AMD).

Obaj panowie mają duże doświadczenie w branży technologicznej. Mike Rayfield w IT pracuje od 30 lat, do AMD przeszedł bezpośrednio z Micron Technology, gdzie był starszym wiceprezesem i dyrektorem generalnym Mobile Business Unit, ciekawsze jest to, że przed karierą w Micronie, Rayfield pracował jako dyrektor generalny działu Mobile Business Unit w Nvidii, gdzie kierował zespołem, który opracował chipsety Nvidia Tegra. Z kolei David Wang to inżynier z 25-letnim doświadczeniem w projektowaniu układów scalonych. Do AMD przeszedł z firmy Synaptics, gdzie pracował jako starszy wiceprezes ds. inżynierii systemów krzemowych, jeszcze wcześniej Wang pracował właśnie w AMD jako wiceprezes AMD odpowiedzialny za rozwój układów AMD, w tym CPU, GPU i APU. | CHIP