Dane użytkowników NK.pl widoczne z poziomu wyszukiwarek internetowych?

Według internauty z Wykopu, informacje o osobach, które mają konta w portalu zwanym dawniej Naszą Klasą są teraz łatwo dostępne np. z poziomu wyszukiwarki Google. Sprawa dotyczy prywatnych treści, dotąd chronionych przez system logowania. Użytkownik Miedzyzdroje2005 opisuje rzecz tak:

Profile, wraz ze zdjęciem i najważniejszymi danymi, są teraz indeksowane przez wyszukiwarki internetowe. Ma to związek z niedawnym redesignem portalu, w wyniki którego przeprojektowaniu uległa strona główna, strona profili, szkoły, klasy i fora. Tym samym, dane należące do kilkunastu milionów Polaków dostępne są zwyczajnie z poziomu wyszukiwarki Google.

Część komentujących na Wykopie potwierdza, że doszło do takiej zmiany, inni przekonują, że nastąpiła już wcześniej. Faktem jest, że w przypadku serwisów społecznościowych, takich jak np. Facebook czy Twitter, to zwyczajne. Szukając przez wyszukiwarkę informacji o kimś, trafiamy na rekordy z danymi z profili w mediach społecznościowych. W przypadku NK.pl sytuacja może być o tyle specyficzna, że portal stracił wielu użytkowników, którzy mogą już nie pamiętać, co tam publikowali i nie wiedzą, że te dane stały się łatwiej dostępne publicznie.

Piszemy więcej >>

Więcej:bezcatnews