MSI w sprawie NVIDIA GeForce Partner Program

Warto mieć na uwadze co pisze się w mediach społecznościowych. Dotyczy to tak osób prywatnych, jak i firm. Przekonało się o tym MSI, które za sprawą kilku wypowiedzi swojego indyjskiego oddziału jest narażone na sporą krytykę użytkowników. A wszystko kręci się wokół NVIDIA GPP, o którym też pisaliśmy całkiem niedawno. 
MSI w sprawie NVIDIA GeForce Partner Program

Przedstawiciel MSI z Indii wdał się w dyskusję na fb na temat programu NVIDIA GeForce Partner Program, który, przypominamy, m.in. wyklucza z licznych benefitów tych producentów, którzy mają w swojej ofercie serie kart graficznych, komputerów lub laptopów, posiadające układy graficzne zarówno NVIDII, jak i “inne” (chociaż wiadomo, o jakie “inne” chodzi).

Taka deklaracja na fb to istny strzał w stopę (fot. guru3D)

Jeden z użytkowników zarzucił stawanie po stronie NVIDII i stosowanie niezbyt dobrych, zahaczających o antykonsumenckie, praktyk. Z profilu MSI nadeszła odpowiedź tak jednoznaczna, że aż dziwna.

To nie jest opowiadanie się za którymkolwiek z dostawców czytamy, Nvidia aktualnie wyprzedza konkurencję w doświadczeniu z GPU i ludzie nie kupią niczego o niższej jakości (ang. sub par da się przetłumaczyć na kilka sposobów, ale każdy odnosi się do czegoś słabszego, gorszego, nie dorastającego do). Proszę zrozumcie, że to dzieje się wszędzie np. google, facebook.

Dalej zapytany o to, czy MSI zrezygnuje z budowania komputerów i laptopów z układami AMD, przedstawiciel tajwańskiego producenta odparł, że jeśli te będą nadążały z wydajnością to MSI będzie w stanie to zrobić (tj. wyprodukować takowe maszyny). To oczywiście więcej niż jasna sugestia, że aktualnie karty AMD nie dają sobie rady. A czy tak jest w istocie, warto zapytać posiadaczy kart Radeon RX Vega.

Na tę chwilę nie wiemy czy za tą, przynajmniej niefortunną, komunikację odpowiada jedna osoba, czy posty są w jakiś sposób wewnętrznie zatwierdzane. NVIDIA wprawdzie ma większość rynku niezależnych układów graficznych, ale tak jednoznaczne stawianie sprawy jakości GPU jest dość niecodzienne.

Dobrze, że MSI nie zajęło oficjalnego stanowiska zgodnego z treściami wymienionymi powyżej.

Aktualizacja: MSI odniosło się do sprawy informując, że wspomniane powyżej wypowiedzi ie reprezentują oficjalnego stanowiska firmy. | CHIP