Odpowiedź Huawei na składanego iPhone’a

Patent pojawił się w bazie Światowej Organizacji Własności Intelektualnej i został zauważony przez holenderski portal LetsGoDigital. To mechanizm oparty na dwóch zatrzaskach, które pozwalają elastycznemu ekranowi złożyć się niczym książka. Dzięki temu będziemy mieli w kieszeni dwa razy mniejsze (i jednocześnie dwa razy grubsze) urządzenie, które po rozłożeniu spełni funkcję tabletu. Z kolei po złożeniu będziemy mogli kontrolować je jak smartfon z podwójnym ekranem.
Odpowiedź Huawei na składanego iPhone’a

Huawei opatentowało mechanizm zginania smartfonu (graf. Huawei)

Co ciekawe, podobne urządzenie już istnieje. Latem zeszłego roku inny producent z Państwa Środka, Lenovo, pokazał na konferencji Tech World w Szanghaju zginany tablet Folio. Koncepcyjne urządzenie ma 8-calowy, elastyczny ekran. Po złożeniu otrzymujemy smartfon z dwoma ekranami o przekątnej 5,5 cala. Patent Huawei bardzo przypomina rozwiązanie Lenovo. Folio zobaczycie w wideo poniżej (ale wymaga to kliknięcia w link, przenoszący do YT).

O ile 2017 rok stał pod znakiem bezramkowych telefonów, to głównym motywem najbliższych lat powinny być urządzenia ze zginanymi ekranami – co widać po przygotowaniach największych producentów IT. Samsung zapowiedział, że jeszcze w tym roku będzie można kupić zginany Galaxy Note. Natomiast według Bank of America, Apple pracuje nad składanym iPhonem. Trwa zatem ciekawy wyścig, kto pierwszy wprowadzi na rynek funkcjonalne urządzenie. Bo w sprzedaży już jest smartfon z dwoma ekranami, opracowany przez ZTE – AXON M. Jednak nie jest on zbyt wygodny w użyciu z powodu obramowania, które przechodzi przez środek ekranu (podczas pracy w trybie tabletu). | CHIP