Wystartowała platforma inwestorska dla twórców gier – CROWDdragons

Portal prowadzi dwa typy kampanii: crowdfunding udziałowy, pozwalający na zakup udziałów w spółce oraz przychodowy, z możliwością kupna udziałów w przyszłych przychodach z projektu. Serwis skupia się na grach wideo i technologii VR/AR. CROWDDragons odróżnia się od reszty platform crowdfundingowych sposobem oceny projektów. Jednym z kryteriów jest stadium realizacji przedsięwzięcia, które nie może być wcześniejsze niż 70%. To ogranicza ryzyko fiaska projektu po sfinansowaniu zbiórki – co, jak wiemy np. z historii Kickstartera, często się zdarza.
Wystartowała platforma inwestorska dla twórców gier – CROWDdragons

Fat Dog Games zdobyło już 25% potrzebnego finansowania (graf. CROWDDragons)

W tej chwili w toku są dwie zbiórki. Pierwsza – dla Fat Dog Games, polskiego wydawcy gier, który proponuje społecznościowym inwestorom 10% udziałów w przychodach z 6 swoich gier – w zamian za w sumie 600 tysięcy złotych. Druga kampania jest udziałowa. Studio Ovid Works wystawia z kolei 10% udziałów w firmie – za ogólną kwotę 800 tysięcy złotych, które sfinansują grę “Metamorphosis”, opowiadającą o losach robaka w świecie opartym o słynną nowelę Franza Kafki pt. “Przemiana”.

Powieść Kafki została przetłumaczona także na serbski (fot. Opusteno)

Niedługo ruszy kolejny projekt, w którym będzie można postarać się o udziały spółki Kentoo, zajmującej się tworzeniem oprogramowania edukacyjnego VR i AR. Inwestorem może zostać każdy, ale minimalna wpłata to 1000 złotych. Do końca roku portal zamierza zrealizować około 20 projektów z Polski i krajów Europy Wschodniej. Twórcami platformy są specjaliści rynku kapitałowego i branży gier komputerowych, związani z notowaną na rynku NewConnect spółką VARSAV VR. | CHIP