Dzięki tej modyfikacji GTA V wygląda niesamowicie

Pierwsza wersja NaturalVision Remastered powstała w lipcu 2016 roku i do dnia dzisiejszego jej kolejne wersje pobrano niemal 600 tysięcy razy. To najbardziej rozbudowany projekt fanowski związany z grą “GTA V”. Celem moda jest zbliżenie grafiki w produkcji studia Rockstar do fotorealizmu. Autor, który poświęcił swojemu projektowi ponad 3500 godzin, przebudował system oświetlenia, warunki pogodowe, tekstury i głębię ostrości. Przed opublikowaniem kolejnej aktualizacji twórca zaprezentował jej efekty na imponującym zwiastunie. Mod najlepiej prezentuje się w nocy – w ujęciach pościgów można odnieść wrażenie, że ogląda się dynamiczny film akcji.
gtav natural vision remastered 4k
gtav natural vision remastered 4k

Wcześniejszą iterację NaturalVision Remastered można pobrać z oficjalnej strony projektu. Modyfikacja daje przede wszystkim wyobrażenie o tym, jak może wyglądać kolejna część tej wysokobudżetowej serii. Choć GTA VI nie zostało oficjalnie zapowiedziane, to wokół gry narosło już jednak kilka plotek. Najbardziej wiarygodna pochodzi z kanału The Know. Youtuberzy, który wcześniej odpowiedzialni byli za wyciek informacji o “Dark Souls III” twierdzą, że “GTA VI” pojawi się nie wcześniej ale też i nie później niż za 3-4 lata. Projekt jest na razie we wczesnej fazie produkcyjnej, a jego nazwa kodowa “Project Americas” sugeruje, że gracze będą mogli przemieszczać się między Ameryką Północną, a Południową. Nie wiadomo jednak w jakich ramach czasowych rozegra się fabuła. Wiele osób typuje lata osiemdziesiąte i powrót do Vice City.

Najnowszy screen z “Red Dead Redemption 2” (fot. Rockstar Games)

Na ten moment Rockstar skupia się na grze “Red Dead Redemption 2”, której premiera została zapowiedziana na 26 października. Druga część bardzo dobrze przyjętego westernu zadebiutuje wyłącznie na konsolach PS4 i Xbox One, ale niewykluczone, że podobnie jak miało to miejsce w przeszłości po pewnym czasie gra pojawi się również na PC. | CHIP