CHIP pojechał na Pyrkon

Ze szczegółami dotyczącymi poszczególnych bloków tematycznych możecie zapoznać się w artykule Sylwii Zimowskiej, którą podobnie jak i resztę naszego zespołu spotkacie na stoisku CHIP-a. Pomagają nam zaprzyjaźnieni “gżdacze”. Portalową drużynę rozpoznacie po charakterystycznych czerwonych koszulkach z aktualną, pyrkonową okładką serwisu (jest teraz na stronie głównej). Festiwal Fantastyki w Poznaniu to też okazja, aby porozmawiać o sprzęcie i nowych technologiach.
CHIP pojechał na Pyrkon

— Pyrkon ruszył pełną parą — relacjonuje Sylwia Zimowska.  Zanosi się, że 18 edycja festiwalu pobije kolejny rekord pod względem liczby odwiedzających. Cieszymy się, że znowu jesteśmy w tym wielobarwnym, żądnym wrażeń i technologicznych nowinek gronie — podkreśla dziennikarka.

Poznacie nas po koszulkach z pyrkonowym cyberkozłem narysowanym przez Piotra Sokołowskiego  – autor na zdjęciu (fot. Sylwia Zimowska)

Jedną z atrakcji strefy CHIP-a jest konkurs ze smartfonem Honor 10. Wystarczy, że zrobicie za jego pomocą zdjęcie na planie, który przygotowaliśmy. Znajdziecie tam wiele rekwizytów, takich jak figurki LEGO i funko Pop. Wszystkie konkursowe fotografie trafią na naszą stronę i na kanały społecznościowe. Zabawa potrwa do zakończenia Pyrkonu.

Konkurs z Honorem (fot. Sylwia Zimowska)

Zachęcamy też do zanurzenia się w wirtualnej rzeczywistości dzięki okularom Daydream View i Oculus Rift. Istnieje możliwość wypróbowania elektrycznej hulajnogi i hoverboarda Kawasaki. Będziecie mogli sprawdzić także, jak brzmią słuchawki i głośniki Creative, w tym imponujące możliwościami modele Kratos i Katana, połączone z kartami dźwiękowymi tej firmy. Zapraszamy na stanowiska z wydajnymi laptopami Asus, do których podłączyliśmy świetne monitory LG i mechaniczne, gamingowe klawiatury Creative, które można na miejscu wypróbować.

Tu się gra! Na wydajnym laptopie Asus ROG, z monitorem LG i osprzętem Creative wymiata także władca ciemności… (fot. Konstanty Młynarczyk)

Pyrkon w zeszłym roku odwiedziły 44 tysiące osób. Na licznych stoiskach znajdziecie gry planszowe, książki i komiksy science-fiction, a także mnóstwo gadżetów związanych z fantastyką oraz nowymi technologiami. O ciekawych kulisach Pyrkonu przeczytacie w tekście Krzysztofa Bogackiego, dziś redaktora CHIP-a, a przez wiele lat jednego z organizatorów poznańskiego wydarzenia. Festiwal w 2000 roku zaczynał jako niewielki konwent, by stać się największym w Polsce. | CHIP