AMD Picasso coraz bliżej

O tym, że AMD planuje nowe układy APU wiedzieliśmy już rok temu. Zapowiadany APU, czyli autorska konstrukcja AMD łącząca ze sobą procesor i układ graficzny, powinien pojawić się dopiero w przyszłym roku, ale już teraz za sprawą wpisu do bazy UserBenchmark możemy o nim powiedzieć coś więcej. Oznaczenie “15D8” potwierdza, że jest to następca Raven Ridge, który w podobnych serwisach występuje pod kodową nazwą “15DD”. Pierwszy człon nazwy, “Radeon”, wskazuje na odniesienie do układu Radeon Vega.
Karty graficzne Radeon 200, 300 i Fury zostały zapomniane przez AMD
Karty graficzne Radeon 200, 300 i Fury zostały zapomniane przez AMD

Układ pojawił się w bazie za sprawą polskiego użytkownika (fot. wccftech.com)

Niestety, benchmark nie ujawnia konkretów dotyczących wydajności. Według ostatnich doniesień, Picassa ma być wykonany w 12-nanometrowym procesie technologicznym, czyli opartym na architekturze Zen+. To zaskakujące biorąc pod uwagę niepotwierdzone informacje, jakie pojawiały się do tej pory i slajdy, które przedstawiały APU Picasso jako zwyczajne odświeżenie układu Raven Ridge. Biorąc pod uwagę tamte wiadomości powinniśmy się spodziewać, że układ będzie pasował zarówno do komputerów stacjonarnych (gniazdo AM4) jak i laptopów (F5).

Oczywiście tak jak w przypadku wszystkich przecieków tak i w tej sprawie zalecamy zachować pewien dystans. Więcej na temat aktualnej generacji procesorów Raven Ridge dowiecie się z naszego testu. | CHIP