AMD Picasso coraz bliżej

Nowe APU pojawiło się w bazie UserBenchmark.

O tym, że AMD planuje nowe układy APU wiedzieliśmy już rok temu. Zapowiadany APU, czyli autorska konstrukcja AMD łącząca ze sobą procesor i układ graficzny, powinien pojawić się dopiero w przyszłym roku, ale już teraz za sprawą wpisu do bazy UserBenchmark możemy o nim powiedzieć coś więcej. Oznaczenie „15D8” potwierdza, że jest to następca Raven Ridge, który w podobnych serwisach występuje pod kodową nazwą „15DD”. Pierwszy człon nazwy, „Radeon”, wskazuje na odniesienie do układu Radeon Vega.

Układ pojawił się w bazie za sprawą polskiego użytkownika (fot. wccftech.com)

Niestety, benchmark nie ujawnia konkretów dotyczących wydajności. Według ostatnich doniesień, Picassa ma być wykonany w 12-nanometrowym procesie technologicznym, czyli opartym na architekturze Zen+. To zaskakujące biorąc pod uwagę niepotwierdzone informacje, jakie pojawiały się do tej pory i slajdy, które przedstawiały APU Picasso jako zwyczajne odświeżenie układu Raven Ridge. Biorąc pod uwagę tamte wiadomości powinniśmy się spodziewać, że układ będzie pasował zarówno do komputerów stacjonarnych (gniazdo AM4) jak i laptopów (F5).

Oczywiście tak jak w przypadku wszystkich przecieków tak i w tej sprawie zalecamy zachować pewien dystans. Więcej na temat aktualnej generacji procesorów Raven Ridge dowiecie się z naszego testu. | CHIP

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News