Google pracuje nad platformą streamingową do gier

Serwis Kotaku, powołując się na pięć anonimowych źródeł, sugeruje, że Google zamierza w niedalekiej przyszłości wejść na rynek gamingowy. Gigant rzekomo pracuje już nad platformą streamingową do gier, a zatem czymś na kształt OnLive. Ta popularna niegdyś usługa upadła głównie z powodu zbyt dużych opóźnień na serwerach i kiepskiej jakości grafiki, ale akurat Google ma na tyle pokaźne zaplecze techniczne, że może być w stanie sprostać tym problemom. Co więcej firma nie zamierza ograniczać się tylko do streamingu – w planach jest również stworzenie urządzenia skupionego głównie na graniu w chmurze, czyli prawdopodobnie konsoli, która mogłaby konkurować pod kątem ceny z PS4 i Xbox One. Google nie jest w ciemię bite i doskonale wie, że dziś sam hardware nic nie znaczy, dlatego zadba również o gry na wyłączność. W tym celu zamierza podobno stosować nie tylko agresywną rekrutację, ale myśli także o przejęciu całych studiów developerskich.
google
google

Google nie pierwszy raz interesuje się grami. W 2014 próbował zakupić Twitcha, ale ubiegł go Amazon. Firma ma pieniądze, by zrealizować swoje plany, ale z drugiej strony gigant znany jest z tego, że wiele pomysłów porzuca zanim zdążą się one dobrze rozkręcić. Tak czy owak, to wciąż niepotwierdzone informacje, dlatego pozostaje nam jedynie uzbroić się w cierpliwość.

GeForece Now to jedna z platform streamingowych pozwalających na granie w gry na Nvidię Shield lub tablety (fot. Nvidia)