Huawei TalkBand B5 – opaska fitness, która przekształca się w słuchawkę

Seria TalkBand jest na rynku od 2014 roku. Już jej pierwszy model pozwalał na odpięcie ekranu, by zamienić go w słuchawkę Bluetooth. Najnowsza generacja zadebiutuje w Chinach 20 lipca i po raz pierwszy w historii będzie wyposażona w kolorowy ekran AMOLED o przekątnej 1,13″, chroniony szkłem 2.5D. Wcześniejsze modele miały monochromatyczne OLED-owe wyświetlacze. W nowym modelu większa będzie też pojemność akumulatora – zamiast 91 mAh, będzie 108 mAh. W zależności od intensywności używania opaska powinna wytrzymać na jednym ładowaniu do 3 dni. Niestety, w dalszym ciągu urządzenie nie jest w pełni wodoszczelne, przeżyje co najwyżej krótkie zanurzenie w wodzie (30 min. na głębokość do 1 m). Można więc z nim pójść na plażę lub pochlapać się w kałuży, ale maratonu pływackiego nie zalecamy.
talkband 5
talkband 5

Wystarczy kilka sekund, by opaska stała się słuchawką (fot. Phonearena.com)

W przypadku pozostałych parametrów, nowy model jest podobny do porzednich. Urządzenie ma więc 512 KB RAM-u i 16 MB pamięci wewnętrznej. Opaska współpracuje ze wszystkimi smartfonami pracującymi na Androidzie od wersji 4.4 w górę oraz iOS od wersji 9.0. Nie wszystkie funkcje będą jednak dostępne dla każdego smartfonu – identyfikacja numeru dzwoniącego czy wyciszenie połączeń przychodzących zarezerwowane są wyłącznie dla właścicieli smartfonów Honor lub Huawei z EMUI 4.1. Poza rozpoznawaniem i monitorowaniem aktywności TalkBand B5 zmierzy tętno w cyklu 24-godzinnym, przeanalizuje sen, wyzwoli spust migawki w aparacie smartfonu lub zadziała jak lokalizator telefonu.

[banner slot=”text”]

TalkBand B5 zadebiutuje w Chinach, ale podobnie jak pozostałe modele z tej serii powinien także trafić później do Europy. Poza paskami silikonowymi dostępne będą także paski skórzane i ze stali nierdzewnej. Cena urządzenia nie została jeszcze podana, ale TalkBand B3 można zakupić w Polsce od 299 zł. | CHIP