Overwatch: Polacy jadą na e-sportowe Mistrzostwa Świata

Łączna pula nagród w Overwatch World Cup wynosi 488 tysięcy dolarów (1,8 miliona złotych). Niezależnie od wyniku, każdy zespół biorący udział w fazie grupowej dostanie po 15 tysięcy dolarów (55 tysięcy złotych). 2 najlepsze reprezentacje z każdej z 4 grup turniejowych przejdą do fazy pucharowej i na początku listopada powalczą o tytuł Mistrza Świata podczas BlizzConu. To coroczna konferencja organizowana w kalifornijskim Anaheim przez wydawcę “Overwatcha”, firmę Blizzard Entertainment. Menadżer reprezentacji Polski, Paweł Słomka, podkreśla w rozmowie z CHIP-em, że głównym celem drużyny jest wyjście z grupy:
Overwatch: Polacy jadą na e-sportowe Mistrzostwa Świata

— Będzie to trudne zadanie, ponieważ w grupie mamy silną Francję i Wielką Brytanię, jednak z tą drugą można podjąć jeszcze walkę — tłumaczy Słomka. — Zdecydowanie najtrudniejszym przeciwnikiem będzie reprezentacja Francji, która osiągała bardzo wysokie lokaty w poprzednich edycjach World Cup – dodaje menadżer polskiej drużyny.

Polska e-sportowa reprezentacja zagra 21 września w Paryżu (graf. OWTeamPoland)

W czerwcu szefowie poszczególnych drużyn testowali zawodników, aby wyłonić reprezentacje narodowe. W polskim zespole zagrają Karol „DANYE” Szcześniak, Michał „Redziok” Mingilewicz, Jakub „Duku” Andrzejak, Dorian „Xyzano” Olechnicki, Mateusz Pihulak Shaddo, Michał „DXTR” Wiencek, a także występujący w roli rezerwowego Mateusz „Matwoj” Hołtyn.

— Wybór zawodników był trudny – relacjonuje Paweł Słomka.  Na polskiej scenie nie ma zbyt wielu światowej klasy zawodników, jednak musieliśmy sprawdzić dziesiątki zgłoszeń. Najtrudniej przyszło nam podjąć decyzję o ostatecznej siódemce, która poleci do Paryża.

Pierwszy mecz Polacy zagrają z drużyną Włoch (graf. Blizzard Entertainment)

Część naszych reprezentantów występowała już razem w zespole pod nazwą Kolesiostwo, który rywalizował w kilku turniejach niższej rangi. Mecze Polaków będzie można oglądać na oficjalnym kanale PlayOverwatch na platformie Twitch. Spotkania w polskiej grupie zostaną rozegrane jako ostatnie, od 21 do 23 września. Wcześniej powalczą zespoły z pozostałych 3 grup – w południowokoreańskim Incheon (17-19 sierpnia), w Los Angeles (7-9 września) i w Bangkoku (14-16 września). Mamy nadzieję, że postawa Polaków w “Overwatchu” będzie nieco lepsza od wyniku piłkarzy na mundialu. | CHIP