Trzy polskie zespoły zagrają w turnieju Fortnite z pulą prawie 2 milionów złotych

Duet z AGO Esports w składzie Cyprian “Skosas” Bednarczyk i Dawid “Buhuu” Bugajski świetnie zaprezentował się podczas rozgrywanego dwa tygodnie temu turnieju Dreamhack w Walencji. Skosas i Buhuu zajęli w tych prestiżowych zawodach e-sportowych 4 miejsce na 121 startujące zespoły. Teraz jednak stawka jest dużo wyższa. W puli dzisiejszego turnieju jest pół miliona dolarów (ponad 1,8 miliona złotych), a zwycięska drużyna otrzyma równowartość 220 tysięcy złotych (60 tysięcy dolarów). Ich rywalami będą m.in.  Sebastian “Hashtag” Skalimowski i Grzegorz “Tabooo” Taborski z zespołu Pride, a także Alexander “dialer” Urbaniak i Jakub “Hycel” Krawczyk z Team Kinguin. Występy Polaków będzie można śledzić dziś po 19:00 na Twitchu.
Trzy polskie zespoły zagrają w turnieju Fortnite z pulą prawie 2 milionów złotych

— Przyznam, że pula nagród trochę mnie onieśmiela i odczuwam lekki stres z tego powodu. Nie nastawiamy się na 1 miejsce, chociaż będziemy starali się o nie powalczyć. Chcemy jednak zagrać tak, aby wykorzystać szansę — mówi w rozmowie z CHIP-em Dawid Bugajski. — Warto wspomnieć, że producent Fortnite zarabia w ciągu jednego miesiąca równowartość nawet miliarda złotych (300 milionów dolarów). Zatem jakkolwiek to zabrzmi, dzisiejszy turniej dla Epic Games jest niszowy. Zagrają w nim zarówno profesjonalne drużyny jak i tzw. influencerzy.

Dawid “Buhuu” Bugajski i Cyprian “Skosas” Bednarczyk zagrają o 220 tysięcy złotych (fot. AGO Esports)

Summer Skirmish to cykl 8 letnich turniejów rozgrywanych online. Łącznie w puli całego cyklu jest 30 milionów złotych (8 milionów dolarów). Format zawodów zmienia się co tydzień, podobnie jak ich uczestnicy. W dzisiejszym turnieju wygra ta drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 13 punktów. Za każde zwycięstwo w meczu drużyna otrzymuje 4 punkty. Dodatkowe 2 punkty otrzymają te drużyny, które wyeliminują w meczu co najmniej 5 przeciwników. Epic Games w tym roku zamierza przeznaczyć 100 milionów dolarów na rozwój e-sportu wokół “Fortnite”. To popularna gra z gatunku battle royale. Zawodnicy na początku gry zrzucani są z poduszkowca na rozległą mapę. Mecz wygrywa ten zawodnik lub drużyna, która pozostanie jako ostatnia na placu boju.

https://www.facebook.com/TeamKinguin/photos/a.924123947650109.1073741828.916324738430030/1975489622513531/?type=3&theater

Polska organizacja AGO Esprts znana do tej pory głównie ze sceny “Counter Strike: Global Offensive”, utworzyła niedawno także sekcję “Fortnite”. Opowiadał o tym menadżer zespołu, Jarosław Śmietana, podczas naszej wizyty w warszawskim centrum treningowym AGO Esports. I jak się okazuje, inwestycja w scenę popularnego battle royale przynosi efekty. Duet Bednarczyk-Bugajski jak do tej pory znakomicie sobie radzi w rozgrywkach i na pewno jeszcze nieraz o nich usłyszymy. | CHIP

[banner slot=”text”]