Steam zablokował konta 90 tysięcy użytkowników

Blokady są skutkiem działania systemu Valve Anty-Cheat. To najawiększa tego typu akcja w historii Steama. VAC ograniczył uprawnienia kont użytkowników w dwóch krokach. Jednego dnia system zablokował ponad 28 tysięcy profili, nastepnego – ponad 61 tysięcy. Kary dotknęły m.in. grających w “Counter-Strike: Global Offensive”. Steam tak objaśnia działanie automatycznego zabezpieczenia:
Steam zablokował konta 90 tysięcy użytkowników

Jeżeli użytkownik łączy się z serwerem zabezpieczonym przez VAC z komputera, na którym są zainstalowane znane programy do oszustw, to system VAC nałoży na użytkownika blokadę i nie będzie on mógł grać w przyszłości na serwerach zabezpieczonych przez VAC. System VAC niezawodnie wykrywa oszustwa za pomocą odpowiednich sygnatur oszustw. Wszelkie modyfikacje, dzięki którym gracz zyskuje przewagę nad innym, klasyfikowane są jako oszustwo lub hacking i wywołują blokadę VAC. Wlicza się w to modyfikacje głównych plików wykonywalnych gry oraz bibliotek łączonych dynamicznie (DLL)tłumaczy serwis należący do firmy Valve.

Zablokowany gracz traci dostęp do trybów sieciowych, nie może przenosić wirtualnych przedmiotów i gier na inne konta oraz kupować prezentów. System pozwala jednak ukaranemu na korzystanie z posiadanych tytułów w trybie jednoosobowym. Platforma stwierdza kategorycznie: Blokady VAC są trwałe, nie podlegają dyskusji, a Pomoc techniczna Steam nie może ich zdjąć.

Więcej:grySteam