xiaomi mi a2 zdjęcia

TEST: jakie zdjęcia robi Xiaomi Mi A2?

Fot. Konstanty Młynarczyk
Średniak chińskiego producenta ma 3 aparaty, które dzięki bardzo jasnym obiektywom, matrycom i dużym pikselom dają przyzwoite ujęcia w gorszych warunkach oświetleniowych. Fotografie z użyciem tylnego modułu są szczegółowe, z tylko drobnymi wadami. Trochę gorzej radzi sobie przedni aparat.

Zdjęcia

Zacznijmy od tego, jak aparat główny Xiaomi Mi A2 sprawuje się w mocnym, kontrastowym oświetleniu naturalnym, czyli pod palącym, madryckim słońcem. Na niebie nie znajdziemy żadnych przepaleń, choć na jasnych obiektach, np. białych budynkach, często widoczna jest biała poświata. Z tym problemem także nie radzą sobie odpowiednio flagowce, więc trudno oczekiwać, by tańszy smartfon wypadał lepiej. Pierwszy plan jest odpowiednio szczegółowy, a barwy naturalne.

Piękne, czyste niebo i prawidłowo, delikatnie rozmyty pierwszy plan (wszystkie fotografie: Konstanty Młynarczyk)
Czernie są głębokie, ale nie przytłaczające
Przepalony budynek w tle, ale poza tym wszystko jest prawidłowe
xiaomi mi a2
Bardzo szczegółowe zdjęcie, nawet przy dużym przybliżeniu widać detale budynków
Biała poświata na budynkach i znaku drogowym

W zaciemnionych miejscach, np. wśród wąskich uliczek, na zdjęciach wychodzi delikatny szum, ale do balansu bieli czy rozpiętości tonalnej trudno się przyczepić. A przede wszystkim całkiem dobrze wyglądają nawet zdjęcie robione pod słońce.

Cienie budynków są delikatne, a szczegóły prawidłowe
Dobrze zachowane szczegóły w zaciemnionym miejscu
Szumy są tutaj praktycznie niedostrzegalne; mimo ciemnego wnętrza, wciąż da się zauważyć szczegóły obiektów wewnątrz restauracji

Reklama

Fotografowanie we wnętrzach to czysta przyjemność. Dzięki przysłonie f/1.75 można mieć pewność, że uda się wykonać nieporuszone zdjęcia bez statywu.

Światła żyrandoli lekko przepalone, ale za to ciemne ornamenty na ścianach i obiekty w tle są wyraźne
Inny kąt i żyrandol wygląda już znacznie lepiej, prawda?
Świetnie oddana kolorystyka i szczegóły nowoczesnego sufitu
W kościołach często trudno wykonać dobrej jakości zdjęcie z powodu ciemnego wnętrza – tutaj Mi A2 poradził sobie bardzo dobrze
Matryca złożona z pikseli o wielkości 1,25 µm pomaga w zachowaniu szczegółów, tu głównie witraży i łukowatego sklepienia, w trudnych warunkach oświetleniowych

Na drugiej podstronie znajdziecie nocne zdjęcia zrobione Mi A2, selfie oraz wideo.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.