iPhone X Plus uruchomimy w trybie panoramicznym

Brazylijski portal iHelpBR znalazł w wersji beta systemu iOS 12 potwierdzenie informacji o tym, że najnowszy flagowiec Apple będzie miał duży ekran. Udało się to za pomocą narzędzia dla programistów opublikowanego przez Apple. Xcode pozwala uruchamiać iOS-a w różnych konfiguracjach. Po ustawieniu rozdzielczości na 2688×1242 pikseli, aplikacja odblokowała tryb poziomy dla aplikacji, które go do tej pory nie obsługiwały, takie jak kalendarz, kontakty i wiadomości. Niewykluczone, że to przygotowanie do premiery nowych smartfonów, które już są w produkcji.
iPhone X Plus uruchomimy w trybie panoramicznym

iPhone X Plus uruchomi aplikacje w trybie panoramicznym (graf. iHelpBR)

Tryb poziomy charakterystyczny jest głównie dla tabletów. iPhone X Plus prawdopodobnie będzie miał ekran zbliżony do iPada Mini. Z tym, że nowy smartfon Apple będzie ma zdecydowanie wyższą rozdzielczość, bliższą 9,70-calowemu iPadowi Pro. Podobną droga idzie też Huawei. Nowy smartfon submarki chińskiego producenta, Honor Note 10 będzie miał ekran wielkości 6,9 cala i baterię o pojemności aż 6000 mAh.

Producenci smartfonów prześcigają się w rozmiarze swoich urządzeń, co niekoniecznie jest dobre dla użytkowników. Tryb poziomy jest niewątpliwie wygodnym rozwiązaniem, jednak większa powierzchnia ekranu wiąże się z pewnymi problemami takimi jak większe zapotrzebowanie na energię. Tak duże urządzenie trudno też zmieścić w kieszeni. Dlatego kolejna generacja flagowców prawdopodobnie należeć będzie do urządzeń z ekranami składanymi, rozwijanymi i z podwójnymi ekranami na zawiasach. | CHIP