Polak wystąpi w ćwierćfinale turnieju The International

Amer Al-Barkawi ma podwójne, polsko-jordańskie obywatelstwo. W Team Liquid gra od 2016 roku i z tą drużyną odnosi największe sukcesy na arenie międzynarodowej. Team Liquid z Polakiem w składzie w zeszłym sezonie sięgnęło po zwycięstwo w The International. Team Liquid w pierwszym meczu gładko pokonało OpTic Gaming wynikiem 2:0. Mapy swoim rywalom nie oddało także PSG.LGD, które pokonało drużynę Virtus.pro. Teraz obie drużyny zmierzą się w ćwierćfinale rozgrywek tegorocznych mistrzostw świata w “Dotę 2”.
Polak wystąpi w ćwierćfinale turnieju The International

Amer Al-Barkawi z zespołem Team Liquid walczy o kolejne zwycięstwo w The International (fot. Amer Al-Barkawi)

The International to mistrzostwa świata w grę “Dota 2” organizowane przez jej producenta, firmę Valve. W tym roku zawodnicy walczą w kanadyjskim Vancouver o rekordowe 24,9 miliona dolarów (około 94 miliony złotych). Tegoroczni zwycięzcy otrzymają do podziału z puli nagród 10,9 miliona dolarów (ponad 40 milionów złotych). Rozgrywki można śledzić także w języku polskim na jednym z trzech kanałów na Twitchu:

W ćwierćfinale rozgrywek Team Liquid zmierzy się z PSG.LGD (graf. Dota2.pl)

Warto wspomnieć, że 19 kwietnia francuski Paris Saint Germain, znany głównie ze swojej drużyny piłkarskiej, został partnerem tytularnym chińskiego zespołu LGD Gaming. Z kolei Team Liquid jest międzynarodową drużyną esportową z siedzibą w Holandii. Z Polakiem w Team Liquid grają Fin Lasse “MATUMBAMAN” Urpalainen, Bułgar Ivan “MinD_ContRoL” Ivanov, Niemiec Kuro Salehi “Kuroky” Takhasomi i Libańczyk Maroun “GH” Merhej. Zwycięzcę tegorocznego The International poznamy w sobotę, 25 sierpnia. | CHIP