W nowej grze CD Projektu będzie 6 dzielnic

Nie tylko dzięki pokazanemu kilka dni temu blisko godzinnemu gameplayowi dowiadujemy się coraz więcej o “Cyberpunku 2077”. Projektant poziomów w polskiej grze, Miles Tost, ujawnia sporo szczegółów dotyczących konstrukcji futurystycznego świata. Night City będzie miało 6 dzielnic. Jedną z nich, Centrum, już poznaliśmy, oglądając wspomniany zapis rozgrywki. Druga to Watson, w której mieszkają imigranci z Azji. Kolejną jest Westbrook, dzielnica turystyczna z Japantown. “Cyberpunk” dzieje się też w obrzeżnym Heywood, gdzie gracze spotkają Latynosów. Santo Domingo jest z kolei dystryktem przemysłowym z elektrowniami, a Pacificę zamieszkują bezdomni, w ostatniej dzielnicy działają gangi. Miles Tost w rozmowie z serwisem GamePro mówi o zasadniczej różnicy pomiędzy “Cyberpunkiem” a “Wiedźminem”. Poprzednia gra była ułożona poziomo, w nowej produkcji bohaterowie żyją w przestrzeni również wertykalnej:
cyberpunk
cyberpunk

W megabudynku w “Cyberpunku 2077” można zmieścić tyle powierzchni, ile zajmowała połowa Novigradu w “Wiedźminie 3”. Blok, ponieważ jest wysoki, zagospodaruje mniej horyzontalnej przestrzeni – wyjaśnia Tost.

Z wypowiedzi projektanta wynika, że “Cyberpunk 2077” da graczom co najmniej 100 godzin rozgrywki. Gameplay tytułu CD Projektu RED ma na YouTube’ie już 7 milionów odtworzeń.

Night City w “Cyberpunku 2077”