Boring Company wybuduje nietypowe garaże

Elon Musk wierzy w przyszłość podziemnego transportu. O ile jego wcześniejsze projekty dotyczyły głównie miejskiego systemu dla wielu pasażerów, tak najnowsze rozwiązanie skupione jest wokół pojedynczych domów. Koncepcja polega na wybudowaniu podziemnego szybu bezpośrednio pod garażem klienta, który na dolnym poziomie łączyłby się tunelami szybkiego ruchu. Dzięki temu kierowca nie musiałby w ogóle wyprowadzać swojego pojazdu na zewnątrz garażu, by przemieścić się do innego punktu miasta. A to oznacza przede wszystkim zminimalizowanie korków i skrócenie czasu podróży.
youtube.com
youtube.com

Schemat budowy podziemnego szybu (fot. The Boring Company)

Boring Company otrzymało już zgodę od rady miasta, ale musi dotrzymać kilku warunków. Przede wszystkim firma musi zapewnić, że jej pomysł nie pogorszy w żadne sposób warunków na drogach. Konieczne też będzie dostarczenie dokładniejszych planów przed rozpoczęciem budowy, co w przypadku budowania pod ziemią w gęsto zaludnionym obszarze jest zrozumiałe. Trudno zatem powiedzieć dokładnie, kiedy projekt fizycznie wystartuje.

Warto przypomnieć, że Boring Company wybudowało już pierwszy tunel o długości 3,2 km biegnący pod Los Angeles, a wkrótce ruszy z pracami nad kolejnym, który połączy centrum Chicago z lotniskiem. W pierwszej kolejności poruszać się będą w nich specjalnie zaprojektowane kapsuły pasażerskie, ale ostatecznie tunele mają być dostępne również dla samochodów osobowych. | CHIP