Michael Dell przyjechał do Warszawy

Twórca i szef firmy produkującej sprzęt komputerowy, Michael Dell, jak relacjonuje Krzysztof Bogacki, który był na miejscu, opowiadał w Warszawie o przyszłych zastosowaniach elektroniki. Mówił także o funkcjonującej niedaleko Nowego Jorku farmie, na której za wiele procesów odpowiada analityka oparta o nowoczesne cyfrowe rozwiązania Della. Uprawiane tam rośliny są wielopłaszczyznowo monitorowane. Biznesmen podkreślał, że to przykład pogodzenia nowoczesnej technologii z tradycyjnym rolnictwem. Gospodarz forum technologicznego wskazał też istotną zmianę, jaka zachodzi w koncernie, a polega na przesuwaniu akcentu z hardware’u na software:
Dell
Dell

– 10 lat temu 80% naszych inżynierów zajmowało się sprzętem, 20% oprogramowaniem. Teraz mamy ogólnie więcej inżynierów, ponad 20 tysięcy, wydaliśmy na R&D 12,8 miliarda dolarów w ciągu trzech lat, jednak dziś 90 procent naszych specjalistów zajmuje się oprogramowaniem. Sprzęt nadal jest istotny, ale przewagę robi software – zaznaczył w Warszawie Michael Dell.

Firma chwali się 17% wzrostem rocznych obrotów w skali światowej. Najlepsze wyniki notuje w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki, w którym liderem jest Polska.

Piszemy więcej o Dell Technologies Forum – m.in. o tym, jak koncern ocenia swoją fuzję z EMC z perspektywy 2 lat oraz o urządzeniach rugged >>

Panorama kuluarów Dell Technologies Forum (fot. Krzysztof Bogacki)