Twórcy PUBG stworzyli nową grę – Ring of Elysium

“Ring of Elysium” to gra battle royale stworzona przez chińskie studio Tencent, wydawcę popularnej “PlayerUnknown’s Battlegrounds”. Jednak w odróżnieniu od “PUBG”, w “Ring of Elysium” będzie można grać za darmo. Co nas czeka fabularnie? Wcielimy się w jednego z setki turystów, który utknął w górskim kurorcie podczas zamieci śnieżnej. Ekipa ratunkowa wysyła śmigłowiec ratunkowy po tylko cztery osoby. Do dyspozycji dostaniemy samochody, deski snowboardowe i skutery śnieżne. Gracz będzie wspinał się po ścianach, a przeciwników eliminował przy użyciu broni.
Ring of Elysium
Ring of Elysium

https://youtu.be/sXGr_6pCH20

“Ring of Elysium” potrzebuje 10 GB miejsca na dysku, 4 GB RAM-u (rekomendowane 6 GB), karty GeForce GT 730 i procesora Intel Core i3 8130U lub GPU oraz CPU o podobnych parametrach. Produkcję zainstalujemy zarówno na Windows 10, 8.1, jak i Windows 7. “Ring of Elysium” w Azji znany jest pod nazwą roboczą “Europa” i do tej pory grali w premierowy tytuł jedynie użytkownicy z Tajlandii, choć gracze z Zachodu w łatwy sposób obchodzili blokadę regionalną. Zmieniali w aplikacji Garena, służącej do pobierania, swoją lokalizację, udając, że są z Tajlandii.

“Ring of Elysium” nie jest jeszcze dostępny w Europie (graf. CHIP)

Niestety, Europejczycy oficjalnie i legalnie zagrają w ten tytuł nieco później. Prawdopodobnym powodem blokady jest decyzja belgijskiego Ministerstwa Sprawiedliwości, które zakwalifikowało lootboxy, czyli wirtualane skrzynki jako hazard. Studio Tencent poinformowało, że w końcu gra pojawi się także w Europie. W “RoE”, podobnie jak w innych grach z gatunku battle royale, użytkownicy mogą kupować elementy ozdobne dla swoich postaci. Niektóre limitowane skórki w “Fortnite”, np. wydane dla właścicieli Galaxy Note 9, są tak popularne, że część graczy kradnie je ze sklepów stacjonarnych. Battle royale to bardzo popularny w ostatnich latach gatunek gier. Jego ekspansja zaczęła się od sukcesu “PUBG”, wielkim sukcesem jest też “Fortnite” stworzony przez studio Epic Games. “Ring of Elysium”, jeśli popatrzymy na to, co już wiemy o grze, ma jednak szansę przyćmić wspomniane produkcje rozmachem i realizmem. | CHIP