“Star Citizen: Squadron 42” – nowy zwiastun

Akcja gry toczy się w XXX wieku. Eksploracja kosmosu i próby kolonizacji planet są na porządku dziennym. Na straży ludzkości stoi armia fikcyjnego międzygalaktycznego państwa United Empire of Earth’s. Gracz wciela się w pilota jednego ze statków, który ma bronić granic organizacji przed złowrogą rasą obcych. Fabuła nie brzmi zbyt oryginalnie, ale opowieść ma być przygotowana z właściwym space operom rozmachem. Już teraz zaświadczyć o tym może gwiazdorska obsada gry. W “Squadron 42” dzięki sesjom motion capture zobaczymy Gilian Anderson (“Archiwum X”), Gary’ego Oldmana (“Piąty element”, “Czas mroku”, “Harry Potter i Zakon Feniksa”), Marka Hamilla (“Gwiezdne Wojny”), Liama Cunninghama (“Gra o Tron”) i Marka Stronga (“Kick-Ass”, “Gra tajemnic”). Pojawi się także Henry Cavill, którego za chwilę zobaczymy w “Wiedźminie” Netflixa.
squadron 42
squadron 42

Pod względem mechaniki gra będzie łączyć cechy przygodowej strzelanki z symulatorem lotu. Gra ma także obsługiwać Oculus Rift (cenę tego akcesorium znajdziecie tutaj).

Warto podkreślić, że podobnie jak “Star Citizen”, tak i “Squadron 42” został w całości sfinansowany przez graczy dzięki kampanii crowdfundingowej. Według stanu z lutego 2018 studio zebrało ponad 178 milionów dolarów, a projekt wsparło ponad milion osób. Tym samym “Star Citizen” stało się największym projektem realizowanym przy pomocy finansowania społecznego. Pierwsza z wymienionych gier powstaje już od 6 lat i końca prac nad nią nie widać. Gracze, którzy dołożyli swoją cegiełkę do kampanii mają dostęp do wersji alfa, która cyklicznie rozbudowywana jest o nowe moduły. Wciąż pojawiają się także nowe, płatne dodatki, które przynoszą produkcji dodatkowe fundusze.

Wersję alfa można kupić bezpośrednio na stronie studia za 45 dol. Chętnych nie brakuje – uważa się, że “Star Citizen” to jeden z najambitniejszych projektów w historii gier. W grudniu ma zostać opublikowany harmonogram produkcji. | CHIP