squadron 42

„Star Citizen: Squadron 42” – nowy zwiastun

"Squadron 42" miał być pierwotnie tylko dodatkową kampanią fabularną do kosmicznego symulatora "Star Citizen", ale z czasem urósł do takich rozmiarów, że twórcy zdecydowali się wydać go jako samodzielną produkcję. Data premiery nie została jeszcze ujawniona, ale możemy już obejrzeć filmowy zwiastun przedstawiający głównych bohaterów gry.

Akcja gry toczy się w XXX wieku. Eksploracja kosmosu i próby kolonizacji planet są na porządku dziennym. Na straży ludzkości stoi armia fikcyjnego międzygalaktycznego państwa United Empire of Earth’s. Gracz wciela się w pilota jednego ze statków, który ma bronić granic organizacji przed złowrogą rasą obcych. Fabuła nie brzmi zbyt oryginalnie, ale opowieść ma być przygotowana z właściwym space operom rozmachem. Już teraz zaświadczyć o tym może gwiazdorska obsada gry. W „Squadron 42” dzięki sesjom motion capture zobaczymy Gilian Anderson („Archiwum X”), Gary’ego Oldmana („Piąty element”, „Czas mroku”, „Harry Potter i Zakon Feniksa”), Marka Hamilla („Gwiezdne Wojny”), Liama Cunninghama („Gra o Tron”) i Marka Stronga („Kick-Ass”, „Gra tajemnic”). Pojawi się także Henry Cavill, którego za chwilę zobaczymy w „Wiedźminie” Netflixa.

Pod względem mechaniki gra będzie łączyć cechy przygodowej strzelanki z symulatorem lotu. Gra ma także obsługiwać Oculus Rift (cenę tego akcesorium znajdziecie tutaj).

Reklama

Warto podkreślić, że podobnie jak „Star Citizen”, tak i „Squadron 42” został w całości sfinansowany przez graczy dzięki kampanii crowdfundingowej. Według stanu z lutego 2018 studio zebrało ponad 178 milionów dolarów, a projekt wsparło ponad milion osób. Tym samym „Star Citizen” stało się największym projektem realizowanym przy pomocy finansowania społecznego. Pierwsza z wymienionych gier powstaje już od 6 lat i końca prac nad nią nie widać. Gracze, którzy dołożyli swoją cegiełkę do kampanii mają dostęp do wersji alfa, która cyklicznie rozbudowywana jest o nowe moduły. Wciąż pojawiają się także nowe, płatne dodatki, które przynoszą produkcji dodatkowe fundusze.

Wersję alfa można kupić bezpośrednio na stronie studia za 45 dol. Chętnych nie brakuje – uważa się, że „Star Citizen” to jeden z najambitniejszych projektów w historii gier. W grudniu ma zostać opublikowany harmonogram produkcji. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.