PGA 2018: Nowy Omen 15 i grywalna wersja World War 3

Poznań ma długą tradycję imprez poświęconych grom komputerowym. PGA, czyli Poznań Game Arena, istnieje od 2004 roku. Tegoroczna edycja prezentuje się nie mniej atrakcyjne niż ubiegłoroczna, a to naprawdę wysoko zawieszona poprzeczka. Wydarzenie jak co roku przyciąga fanów gier z całej Polski.
PGA 2018: Nowy Omen 15 i grywalna wersja World War 3

Chociaż turnieje to nie jest główną atrakcją PGA, to te także przyciągają szeroką widownię (fot. Krzysztof Bogacki)

CHIP na PGA 2018

Podczas poznańskiej imprezy nie mogło zabraknąć ekipy CHIP. Nasze stoisko znajdziecie w hali numer 6, obok strefy Allegro.

Na stoisku CHIP można zagrać także w gry VR (fot. Krzysztof Bogacki)

Wraz z partnerami zorganizowaliśmy dla uczestników kilka konkursów m.in. konkurs rysowniczy z marką Huion i konkurs gamingowo-muzyczny z Creative.

Konkurs rysowniczy to już stały punkt stoiska redakcji CHIP (fot. Krzysztof Bogacki/CHIP)

HP Omen w natarciu

HP dość późno dołączyło do gamingowego szaleństwa, które parę lat temu ogarnęło branżę i trwa do dziś. Podczas poznańskiej imprezy HP pokazało szereg urządzeń z rodziny Omen, jednocześnie zgarniając nagrodę za najlepsze stoisko targów.

HP pokazało na PGA swój gamingowy laptop Omen 15 (fot. Krzysztof Bogacki)

Pierwszą nowość stanowi kolejna odsłona HP Omen 15. Uzbrojony w procesor Intel Core i7 generacji 8 i karty graficzne NVIDIA GeForce GTX Max-Q laptop nie wyróżnia się specyfikacją. To co jest w nim naprawdę przemyślane to forma. Nowy HP Omen 15 może pochwalić się efektowną stylistyką i przeniesionymi na tylną krawędź gniazdami. Solidnie wygląda też chłodzenie nowego, 15-calowego laptopa HP.

W Omenie 15 część portów przeniesiono na tył obudowy (fot. Krzysztof Bogacki)

Druga nowość to słuchawki HP Omen Mindframe. To dość duży headset o ciekawych funkcjach, m.in. wyciszeniu mikrofonu poprzez jego uniesienie.

HP otrzymało nagrodę za najlepiej przygotowane stoisko (fot. Krzysztof Bogacki)

Na scenie zagościł też gamingowych desktop HP Omen Obelisk. Znacznie mniejszy niż większość typowo gamingowych maszyn, nowy komputer HP wydaje się mieć rozsądny stosunek ceny do wydajności. Najtańsze konfigurację mają kosztować około 3500 zł.

Polski Battlefield?

Polskie studio Farm51 szykuje swojego nowego FPS-a pt. “World War 3”. Tak, nad tytułem chyba nie spędzili wiele czasu, ale z pewnością wiele pracy włożono w samą grę. Zbudowana na silniku Unreal gra wygląda naprawdę dobrze. Podczas PGA, na imponującym stoisku Farm51, można zagrać w ten tytuł.

Oficjalnie gra będzie dostępna w early access od 19 października. Premiera planowana jest na… No właśnie. Jak powiedział mi przedstawiciel firmy planowane jest ukończenie gry w czasie 12-15 miesięcy od rozpoczęcia wczesnego dostępu.

PGA odwiedzają też politycy

Premier Mateusz Morawiecki podczas PGA przypomniał o funduszu z budżetu Ministerstwa Kultury, który będzie wspierał produkcję polskich gier. Prezes Rady Ministrów ogłosił też powstanie tzw. areny gamingowej. Szczegółów pomysłu jeszcze nie poznaliśmy.

Na PGA przyjechał też Premier Mateusz Morawiecki (fot. Krzysztof Bogacki)

Poznań Game Arena to coroczne święto graczy organizowane w Poznaniu. Już w tę sobotę poznamy zwycięzców naszego plebiscytu na Gamingową Markę Roku. W tym roku można głosować na najlepszych waszym zdaniem producentów komputerów i peryferiów gamingowych. Podczas uroczystej gali wręczymy też nagrody dla polskiej i e-sportowej gry roku. Głosować możecie jeszcze do północy. | CHIP

PARTNERZY CHIP NA PGA:

HUION POLSKA – profesjonalne tablety graficzne dla najbardziej wymagających w bardzo dobrych cenach.
DIABLO CHAIRS – świetne fotele dla graczy
CHIEFTEC – solidne gamingowe obudowy i wydajne zasilacze
CREATIVE SOUND BLASTER – najwyższa jakość dźwięku
LG – monitory dla graczy, którzy wiedzą, że liczy się każdy szczegół
SONY XPERIA – najnowsze technologie, doskonałe zdjęcia