Piekło własnych ambicji w polskiej grze Tormentum 2

W odległej przyszłości jedyne ukojenie w zrujnowanym świecie przynoszą gry komputerowe. Pewnego dnia projektant pracujący nad symulacją wypełnioną postaciami obdarzonymi sztuczną inteligencją otrzymuje przesyłkę z dziwnym procesorem, po której nawiedzają go niepokojące wizje. Gdy rzeczywistość miesza mu się z sennym koszmarem, decyduje się umieścić tajemniczy CPU w swoim komputerze. Bohater budzi się następnie w więzieniu na położonej na środku morza wyspie i rozpoczyna zwiedzać stworzony przez siebie świat, który okazuje się odmienny od jego wyobrażeń. Nie jest tak przyjazny, a na dodatek napotkane przez niego postacie opowiadają mu o bogu, którego w jego grze nigdy nie było i którego on sam nie stworzył.
tormentum 2
tormentum 2

By odnaleźć drogę do domu mężczyzna będzie musiał przemierzyć krainę złożoną z ponad 130 lokacji, a więc dwukrotnie większą niż w pierwszej części przygody. Poza zagadkami logicznymi gracze napotkają tu także na decyzje moralne, których podjęcie wpłynie na losy napotkanych bohaterów oraz na samo zakończenie.

tormentum 2
Stylistyka przypomina prace H.R. Gigera (fot. Tormentum 2)

Charakterystyczną cechą tej serii jest oprawa graficzna. Każda, dwuwymiarowa plansza to hołd oddany takim artystom jak Zdzisław Beksiński czy H.R. Giger. Lokacje pełne są mroku, przerażających postaci i groteskowych wizji. Gra zadebiutuje na komputerach PC 20 czerwca 2019 roku. Zainteresowani mogą już teraz dodać tytuł do obserwowanych w profilu Steam.

Warto przypomnieć, że pierwsza część serii ukazała się w 2015 roku dzięki wsparciu internautów. “Tormentum” spotkało się z dobrym przyjęciem wśród graczy i recenzentów – chwalono nie tylko stylistykę, ale też nieoczywiste wybory moralne. | CHIP