Fanowski remake Half-Life coraz bliższy ukończenia

“Black Mesa” początkowo miała być tylko darmową modyfikacją gry “Half-Life”. W miarę upływu lat projekt rozrósł się do pełnoprawnego remake’u. Od 2015 roku jest dostępny na Steamie w ramach Wczesnego Dostępu, gdzie otrzymał mnóstwo pochlebnych komentarzy. Stabilna, ukończona wersja została zapowiedziana na drugi kwartał 2018 roku.
half life
half life

[banner slot=”text”]

“Black Mesa” będzie opowiadać dokładnie tę samą historię fizyka Gordna Freemana, który walczy o życie w tytułowym kompleksie badawczym z istotami z innego wymiaru. Cała reszta, czyli modele obiektów, kod gry i sześć i pół tysiąca linii dialogowych przygotowano od nowa. Dzięki temu produkcja wygląda znacznie dynamiczniej i ciekawiej niż oryginał.

Najnowszy zwiastun opublikowany przez Crowbar Coaliton prezentuje wymiar Xen, któremu w pierwowzorze nie poświęcono wiele miejsca. Tutaj przejście tego rozdziału zajmie około 6 godzin. W całej historii powstawania remake’u, najbardziej uderza to, jak wiele pasji wkładają fani w tworzenie uniwersum. Uniwersum, którego Valve póki co nie ma zamiaru kontynuować. Liczne spekulacje na temat “Half-Life 3” pojawiają się w sieci od wielu lat, ale studio najwyraźniej woli inwestować w zupełnie nowe projekty, jak chociażby karciankę “Artifact”, która jeszcze przed premierą spotkała się z falą krytyki ze strony graczy. Betatesterzy donoszą, że bez inwestowania prawdziwych pieniędzy w dodatkowe karty, tymi otrzymanymi bezpośrednio w grze w zasadzie nie można wygrać z przeciwnikami. Premiera “Artifact” zaplanowana została na 28 listopada br. | CHIP

 Tutaj znajdziecie najlepsze karty graficzne m.in. ZOTAC GAMING GEFORCE RTX 2080 TI i Palit GeForce GTX 1060 Dual 3GB GDDR5.