Fanowski remake Half-Life coraz bliższy ukończenia

“Black Mesa” początkowo miała być tylko darmową modyfikacją gry “Half-Life”. W miarę upływu lat projekt rozrósł się do pełnoprawnego remake’u. Od 2015 roku jest dostępny na Steamie w ramach Wczesnego Dostępu, gdzie otrzymał mnóstwo pochlebnych komentarzy. Stabilna, ukończona wersja została zapowiedziana na drugi kwartał 2018 roku.
half life
half life

“Black Mesa” będzie opowiadać dokładnie tę samą historię fizyka Gordna Freemana, który walczy o życie w tytułowym kompleksie badawczym z istotami z innego wymiaru. Cała reszta, czyli modele obiektów, kod gry i sześć i pół tysiąca linii dialogowych przygotowano od nowa. Dzięki temu produkcja wygląda znacznie dynamiczniej i ciekawiej niż oryginał.

Najnowszy zwiastun opublikowany przez Crowbar Coaliton prezentuje wymiar Xen, któremu w pierwowzorze nie poświęcono wiele miejsca. Tutaj przejście tego rozdziału zajmie około 6 godzin. W całej historii powstawania remake’u, najbardziej uderza to, jak wiele pasji wkładają fani w tworzenie uniwersum. Uniwersum, którego Valve póki co nie ma zamiaru kontynuować. Liczne spekulacje na temat “Half-Life 3” pojawiają się w sieci od wielu lat, ale studio najwyraźniej woli inwestować w zupełnie nowe projekty, jak chociażby karciankę “Artifact”, która jeszcze przed premierą spotkała się z falą krytyki ze strony graczy. Betatesterzy donoszą, że bez inwestowania prawdziwych pieniędzy w dodatkowe karty, tymi otrzymanymi bezpośrednio w grze w zasadzie nie można wygrać z przeciwnikami. Premiera “Artifact” zaplanowana została na 28 listopada br. | CHIP

 Tutaj znajdziecie najlepsze karty graficzne m.in. ZOTAC GAMING GEFORCE RTX 2080 TI i Palit GeForce GTX 1060 Dual 3GB GDDR5.