NEWS: Huawei zapowiada nowy smartfon – 4 obiektywy i 10-krotny zoom

Walter Ji, szef firmy w Europie, zapowiada, że producent smartfonów przygotowuje się do wprowadzenia trzech ważnych rozwiązań. Pierwsza z technologii dotyczy telefonu wyposażonego w 4 obiektywy, ale nie o ich liczbę przede wszystkim chodzi. Konkurenci pokazali już smartfony z nawet większą liczbą aparatów. Huawei mówi natomiast o aż 10-krotnym zoomie optycznym. To 2 razy więcej niż w modelu P20 Pro. Do tej pory pod względem przybliżenia smartfony odstawały od lustrzanek czy aparatów kompaktowych. 10-krotny zoom może zmniejszyć ten dystans.
huawei
huawei

zoom
Fani mobilnej fotografii mają na co czekać (fot. Pexels)

Na rynku pojawi się także pierwszy składany smartfon Huawei, który, w przeciwieństwie do niedawno anonsowanego urządzenia Samsunga, ma obsługiwać łączność 5G. Chiński producent testował to pasmo na początku roku we Włoszech. Huawei doskonale zdaje sobie jednak sprawę, że nie tylko w Europie, ale na całym świecie dostępność 5G może być początkowo ograniczona. Producent przyznał, że nowoczesna łączność na pewno nie trafi do najtańszych modeli, ponieważ ze względu na techniczne ograniczenia i tak nie byłyby w stanie wykorzystać potencjału szybszego transferu.

Biorąc pod uwagę wcześniejsze zapowiedzi, m.in. 7,2-calowego Mate 20 X, wygląda na to, że koncern z Shenzhen zamierza dużo uwagi poświęcić produkcji wydajnych smartfonów obfitujących w rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję i szerokie możliwości fotograficzne, pozostawiając budżetowce swojej submarce, Honorowi. | CHIP


 Tutaj znajdziecie nasz ranking smartfonów, a w nim m.in. urządzenia OnePlus 6T i Huawei Mate 20 Pro.