Epic Games Store rozdaje grę Subnautica

“Subnautica” jest na tyle lubiana przez graczy, że dorobiła się nawet swojej wiki, tworzonej przez społeczność wirtualnych nurków. W “Subnautice” wcielamy się w rolę kosmicznego rozbitka, którego awaria statku rzuciła na planetę o numerze 4546B, niemal w całości pokrytą oceanami. A te zamieszkałe są przez przeróżne stworzenia.
gra subnautica
gra subnautica

[banner slot=”text”]

Zadaniem gracza jest po pierwsze przeżyć, bo nie wszystkie wodne stworzenia są milutkie, po drugie wrócić do domu. Tytuł ten został ciepło przyjęty przez recenzentów i graczy. Na Metacritic ma ocenę 87/100 punktów, a w ocenie graczy 83/100. Na Steamie 94 procent opinii jest pozytywnych (98 procent w przypadku tych najnowszych).

Grę zaczynamy jedynie z rzeczami znalezionymi w kapsule ratunkowej. W tle widzimy resztki własnego statku kosmicznego

“Subnautica” to pierwszy, ale nie ostatni tytuł, który za darmo trafi do graczy w Epic Games Store. Od 28 grudnia gracze dostaną inną cenioną, chociaż wyraźnie starszą (2010) grę: Super Meat Boy. Ta platformówka także doczekała się ocen wykraczających poza 90 punktów w Metacritic (aktualnie 87).

Epic Games udostępniając za darmo “Subnauticę” zdecydowało się na krok rzadki. Zazwyczaj rozdawane gry to wiekowe tytułu, które praktycznie się już nie sprzedają, nawet jeśli cieszą się uznaniem graczy. Tymczasem “Subnautica” to gra ze stycznia tego roku. Nowy sklep twórców “Unreal Engine” i “Fortnite” to wyraźna konkurencja dla znacznie starszej, gromadzącej miliony graczy platformy firmy Valve. O wprowadzeniu sklepu przez firmę Tima Sweeney’a pisaliśmy na początku grudnia. To, co ma przyciągnąć twórców gier na nową platformę to wyraźnie mniejsza prowizja, którą pobiera sklep. Graczy natomiast kusić mają częste promocje na świeże tytuły, w tym własne produkcje Epic Games. Biorąc pod uwagę fenomenalną popularność “Fortnite” łatwo zrozumieć tę strategię. | CHIP


Aby poczuć przyjemność z przebywania w wodnym świecie, przydałby się dobrej jakości monitor gamingowy, takie znajdziecie w naszych rankingach.