“Frostpunk” nominowany do gamingowych Oscarów

O tym, czy polską strategię docenią również gracze i przedstawiciele branży gier z całego świata, przekonamy się w nocy z czwartku na piątek po godz. 2:30. “Frostpunk” rywalizuje w swojej kategorii z czterema innymi grami. Do tytułu Najlepszej Gry Strategicznej nominowano również “The Banner Saga 3”, “Battletech”, “Into the Breach” i “Valkyria Chronicles 4”. Przypomnijmy, że “Frostpunk” głosami czytelników CHIP-a został uznany za najlepszą polską produkcję 2018 roku.
“Frostpunk” nominowany do gamingowych Oscarów

W plebiscycie można głosować łącznie na 66 tytułów, które zostały podzielone na 30 kategorii. Najwięcej, bo aż po 8 nominacji otrzymały gry “Red Dead Redempion 2” i “God of War”. Wspomnianych produkcji nie mogło zabraknąć w najbardziej prestiżowej kategorii konkursowej. Do Gry Roku 2018 nominację otrzymały jeszcze “Marvel’s Spider-Man”, “Assassin’s Creed Odyssey”, a także “Monster Hunter: World” i platformówka “Celeste”.

Game Awards zostaną przyznane po raz 16. Wyniki będą wypadkową oceny 86 przedstawicieli serwisów branżowych (90 procent) i głosowania internautów (10 procent). Głosować na swoje ulubione tytuły możecie na stronie Game Awards. Wyniki poznamy podczas uroczystej ceremonii w Microsoft Theater w Los Angeles. Możemy liczyć także na niespodzianki w postaci zapowiedzi nowych gier. W 2015 roku grą roku uznano grę “Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Już niebawem się dowiemy, czy światowa branża gier doceni również i “Frostpunk”. | CHIP