„Frostpunk” nominowany do gamingowych Oscarów

Fot. 11 bit studios
Polska gra produkcji 11 Bit studios otrzymała nominację do Game Awards w kategorii Najlepszą Gra Strategiczna. To prestiżowy plebiscyt branży gier wzorowany na filmowych Oscarach. Najwięcej nominacji zebrały gry "Red Dead Redempion 2" i "God of War".

O tym, czy polską strategię docenią również gracze i przedstawiciele branży gier z całego świata, przekonamy się w nocy z czwartku na piątek po godz. 2:30. „Frostpunk” rywalizuje w swojej kategorii z czterema innymi grami. Do tytułu Najlepszej Gry Strategicznej nominowano również „The Banner Saga 3”, „Battletech”, „Into the Breach” i „Valkyria Chronicles 4”. Przypomnijmy, że „Frostpunk” głosami czytelników CHIP-a został uznany za najlepszą polską produkcję 2018 roku.

W plebiscycie można głosować łącznie na 66 tytułów, które zostały podzielone na 30 kategorii. Najwięcej, bo aż po 8 nominacji otrzymały gry „Red Dead Redempion 2” i „God of War”. Wspomnianych produkcji nie mogło zabraknąć w najbardziej prestiżowej kategorii konkursowej. Do Gry Roku 2018 nominację otrzymały jeszcze „Marvel’s Spider-Man”, „Assassin’s Creed Odyssey”, a także „Monster Hunter: World” i platformówka „Celeste”.

Game Awards zostaną przyznane po raz 16. Wyniki będą wypadkową oceny 86 przedstawicieli serwisów branżowych (90 procent) i głosowania internautów (10 procent). Głosować na swoje ulubione tytuły możecie na stronie Game Awards. Wyniki poznamy podczas uroczystej ceremonii w Microsoft Theater w Los Angeles. Możemy liczyć także na niespodzianki w postaci zapowiedzi nowych gier. W 2015 roku grą roku uznano grę „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Już niebawem się dowiemy, czy światowa branża gier doceni również i „Frostpunk”. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.