Google Pixel 3 Lite w dwóch wersjach na renderach

Smartfony są bardzo podobne do Pixeli 3, ale różnią się detalami. Po pierwsze ich obudowa nie jest szklana, lecz plastikowa. Z ekranu zniknęło wycięcie, co dla wielu osób może być akurat pozytywną zmianą. Chociaż smartfony nie mają głośników stereo w przeciwieństwie do flagowych modeli otrzymają złącze słuchawkowe. Na przednim panelu znajdzie się także jedna kamerka do selfie mniej (8 Mpix).
google pixel 3 xl lite
google pixel 3 xl lite

Tył jest już bardziej podobny do pierwowzoru, choć także nie obyło się bez cięcia kosztów. Z panelu zniknęła dioda dwutonowa na rzecz standardowej, pojedynczej, a sam 12-megapikselowy aparat wydaje się bardziej odstawać od powierzchni. Do dyspozycji klienci mają otrzymać wersję w kolorze białym lub czarnym, z opcją przycisku power w zielonej, neonowej barwie.

Google Pixel 3 Lite po lewej i Google Pixel 3 XL Lite po prawej (fot. 91mobiles.com)

Jeżeli chodzi o specyfikację, to nieoficjalne informacje przedstawiają się następująco. Mniejszy z braci ma 5,5-calowy ekran, a większy 6-cali (o 0,3-cala mniej niż Pixel 3 XL). Smartfony mają grubość 8,2 mm (9 mm jeżeli liczyć z kamerą główną). Obydwa urządzenia wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD+ i pracują pod kontrolą Snapdragona 670 i 4 GB RAM-u. Na dane użytkownik otrzyma 32 GB pamięci, ale spekuluje się, że do sprzedaży trafi też wariant z 64 GB pamięci. Warto jednak zauważyć, że Pixele Lite będą pozbawione wejścia na karty microSD. Jeżeli chodzi o baterię to nie jest ona zbyt pojemna – 2915 mAh. Całość napędza czysty Android 9.0.

Premiera Google Pixel 3 Lite i Google Pixel 3 XL Lite ma odbyć się w przyszłym kwartale. Ceny wciąż nie są znane, ale na pewno będą dużo niższe od flagowych modeli, za które trzeba obecnie zapłacić odpowiednio 3500 zł i 4165 zł. | CHIP


 Tutaj znajdziecie ranking najlepszych smartfonów. Aktualnie Google Pixel 3 znajduje się poza pierwszą dziesiątką.