google pixel 3 xl lite

Google Pixel 3 Lite w dwóch wersjach na renderach

Od dłuższego czasu wiemy, że Google zamierza zaatakować średni segment smartfonów i pracuje nad tańszym wariantem trzeciej generacji Pixeli. Teraz, dzięki branżowemu informatorowi OnLeaks możemy zobaczyć rendery obydwu urządzeń i poznać ich nieoficjalną specyfikację.

Smartfony są bardzo podobne do Pixeli 3, ale różnią się detalami. Po pierwsze ich obudowa nie jest szklana, lecz plastikowa. Z ekranu zniknęło wycięcie, co dla wielu osób może być akurat pozytywną zmianą. Chociaż smartfony nie mają głośników stereo w przeciwieństwie do flagowych modeli otrzymają złącze słuchawkowe. Na przednim panelu znajdzie się także jedna kamerka do selfie mniej (8 Mpix).

Tył jest już bardziej podobny do pierwowzoru, choć także nie obyło się bez cięcia kosztów. Z panelu zniknęła dioda dwutonowa na rzecz standardowej, pojedynczej, a sam 12-megapikselowy aparat wydaje się bardziej odstawać od powierzchni. Do dyspozycji klienci mają otrzymać wersję w kolorze białym lub czarnym, z opcją przycisku power w zielonej, neonowej barwie.

Google Pixel 3 Lite po lewej i Google Pixel 3 XL Lite po prawej (fot. 91mobiles.com)

Jeżeli chodzi o specyfikację, to nieoficjalne informacje przedstawiają się następująco. Mniejszy z braci ma 5,5-calowy ekran, a większy 6-cali (o 0,3-cala mniej niż Pixel 3 XL). Smartfony mają grubość 8,2 mm (9 mm jeżeli liczyć z kamerą główną). Obydwa urządzenia wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD+ i pracują pod kontrolą Snapdragona 670 i 4 GB RAM-u. Na dane użytkownik otrzyma 32 GB pamięci, ale spekuluje się, że do sprzedaży trafi też wariant z 64 GB pamięci. Warto jednak zauważyć, że Pixele Lite będą pozbawione wejścia na karty microSD. Jeżeli chodzi o baterię to nie jest ona zbyt pojemna – 2915 mAh. Całość napędza czysty Android 9.0.

Premiera Google Pixel 3 Lite i Google Pixel 3 XL Lite ma odbyć się w przyszłym kwartale. Ceny wciąż nie są znane, ale na pewno będą dużo niższe od flagowych modeli, za które trzeba obecnie zapłacić odpowiednio 3500 zł i 4165 zł. | CHIP


 Tutaj znajdziecie ranking najlepszych smartfonów. Aktualnie Google Pixel 3 znajduje się poza pierwszą dziesiątką.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.