Ekstraklasa z ESL zorganizują w marcu turniej FIFA 19

Od 5 do 21 marca online zostaną rozegrane 32 turnieje kwalifikacyjne na konsolach PlayStation 4 i Xbox One w trybie 1 na 1 w formule FIFA Ultimate Team. Rozgrywki ligowe rozpoczną się 30 marca. Każdy z 16 zespołów Ekstraklasy będzie reprezentowany przez czterech graczy (po dwóch dla każdej z platform). 8 najlepszych zespołów 26 maja weźmie udział w Wielkim Finale. Wtedy też zostanie wyłoniony mistrz Ekstraklasa Games.
Ekstraklasa z ESL zorganizują w marcu turniej FIFA 19

Rozgrywki są przeznaczone dla wszystkich zawodników, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Bez względu na umiejętności, wszyscy gracze powyżej 16 roku życia, mogą wystąpić w barwach swojego ulubionego klubu Ekstraklasy. Najlepszym otworzy to drogę do międzynarodowych rozgrywek. Aby zarejestrować się w turnieju trzeba odwiedzić oficjalną stronę turnieju EkstraklasaGames.org.

Kwalifikacje do turnieju Ekstraklasa Games rozpoczną się na początku marca (graf. Ekstraklasa Games)

Wirtualne zawody w piłkę nożną organizują już największe europejskie ligi piłkarskie takie jak Premier League, Bundesliga, La Liga, Ligue 1 a także amerykańska MLS. Teraz do tego grona dołącza także polska Ekstraklasa. Dzięki turniejowi organizowanemu przez EA SPORTS i Ekstraklasę, zawodnicy reprezentujący polskie kluby powalczą o awans na tegoroczne finały eWorld Cup 2019, czyli oficjalne mistrzostwa świata w “FIFĘ”.

Ekstraklasa chce być obecna w różnych społecznościach i poszukuje nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą promować polską ligę. Dostrzegamy, że esport to rzeczywistość, która już nie tylko dynamicznie się rozwija, ale także stała się ważną częścią życia młodych ludzi — mówi Marcin Mikucki, Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A. — Podczas dwóch dotychczasowych edycji turnieju EA SPORTS FIFA Ekstraklasa Cup, zainteresowanie projektem przekroczyło nasze oczekiwania, zarówno ze strony kibiców, jak i potencjalnych sponsorów. Organizacja turnieju dla wszystkich graczy jest więc dla nas krokiem oczywistym, a wręcz koniecznym — podkreśla Mikucki.

O planach uruchomienia e-sportowej Ekstraklasy informowaliśmy już w grudniu ubiegłego roku. Rozgrywki “FIFY” organizowane przed piłkarskimi meczami m.in. Legii Warszawa i Arki Gdynia cieszyły się w ubiegłym roku ogromną popularnością internautów. Stąd uruchomienie e-sportowej ligi przez Ekstraklasę nie jest dużym zaskoczeniem. | CHIP