Smart łóżko od Forda z…. asystentem pasa ruchu

Wiele par śpiących razem zmaga się co noc z problemem polegającym na tym, że jedna z osób zajmuje znacznie więcej miejsca na materacu. Prowadzi to do tego, że osoby żyjące w związkach rzadziej się wysypiają. Według danych Forda nawet 1/4 osób w związkach lepiej śpi spędzając noc w oddzielnym łóżku.
Smart łóżko od Forda z…. asystentem pasa ruchu

Na szczęście inżynierowie producenta samochodów zaproponowali rozwiązanie, które nazwali “Lane-Keeping Bed”. W specjalnie zaprojektowanym łóżku zainstalowano czujniki, które wykrywają sytuację, w której jedna z osób za bardzo oddala się od swojej strony łóżka. Wówczas, system odpowiedzialny za pozostawanie “na swoim pasie” delikatnie przesunie materac tak, by dla każdej z osób pozostała nadal połowa łóżka.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=35&v=yfSYjbODGUc

Prototyp “Lane-Keeping Bed” jest częścią serii Ford Interventions, która wykorzystuje motoryzacyjne know-how koncernu w rozwiązywaniu codziennych problemów. A brak dostatecznej ilości snu może w przyszłości zwiększać ryzyko wypadków zarówno w domu jak i na drodze. Firma dała się już dawno poznać jako szukająca ciekawych rozwiązań, nie tylko dla swoich samochodów. Pod koniec roku przedsiębiorstwo znalazło rozwiązanie dla właścicieli psów, którzy obawiali się jak ich pupile zniosą huk fajerwerków i skonstruowało budę tłumiącą hałas fajerwerków. A od zeszłorocznych wakacji pracownicy fabryki Forda mogą korzystać z egzoszkieletów, dzięki którym z większą łatwością podnoszą przedmioty. | CHIP