Strona generuje zdjęcia wymyślonych osób. Przekonajcie się sami

Philip Wang, inżynier oprogramowania pracujący niegdyś dla Epic i Ubera postanowił stworzyć specjalną stronę internetową, która wykorzystuje algorytm opisany w zeszłym roku przez Nvidię, a służący do generowania portretów nieistniejących osób.
Strona generuje zdjęcia wymyślonych osób. Przekonajcie się sami

[banner slot=”text”]

Strona ThisPersonDoesNotExist.com (ta osoba nie istnieje) jest nad wyraz prosta. Zawiera wyłącznie zdjęcie ad hoc wygenerowanego zdjęcia. Po każdym odświeżeniu pojawia się nowy portret. Tworzeniem portretów zajmuje się wykorzystywana też przez Nvidię generatywna sieć kontradyktoryjna (GAN – Generative Adversarial Network).

GAN to zbiór algorytmów sztucznej Inteligencji zdolny do samodzielnego uczenia się bez nadzoru człowieka. SI uczy się bazując na dostarczonych jej zdjęciach. Cechy jednego zdjęcia nakładane są na drugie. Działanie algorytmu dobrze przedstawia poniższy film:

Philip Wang tworząc stronę skorzystał z algorytmu, który został udostępniony przez jego twórcę w serwisie GitHub. Też możecie spróbować.

Przy okazji polecamy tekst o SI, która sama potrafi pisać artykuły, których nie da się odróżnić od tych pisanych przez człowieka oraz o tej, która tworzy obrazy. Jak tak dalej pójdzie, to niedługo niewiele zostanie nam do roboty.