Będą 2 kolejne składane smartfony Samsunga

Wyścig dotyczący telefonów ze składanymi ekranami rozpoczął 2 tygodnie temu Samsung. Huawei odbiło piłeczkę, przedstawiając mocnego przeciwnika dla urządzenia z Korei. Smartfon chińskiego producenta różni się nieco od Galaxy Fold, bo większy ekran Mate X składa się na zewnątrz. Teraz Samsung chce zrobić podobnie w swoim nowym modelu. Koreańczycy mają też w planach telefon, którego ekran będzie otwierał się do przodu (z perspektywy użytkownika). Chodzi o rozwiązanie znane jako telefon z klapką. Agencja Bloomberg donosi, że drugi z tych pomysłów powinien zostać pokazany jeszcze w tym roku lub na początku 2020. Galaxy Fold nie ma czytnika linii papilarnych w ekranie, nowe składane modele być może zostaną wyposażone w funkcję, która trafiła ostatnio do Samsunga Galaxy S10 Plus.
Będą 2 kolejne składane smartfony Samsunga

Huawei Mate X (graf. Beetify)

Telefony ze składanymi wyświetlaczami (gotowe albo prototypy) zaprezentowało lub zapowiedziało już kilku dużych producentów …oprócz Apple. Bardzo możliwe, że firma z Cupertino przygotowuje na wrześniową premierę coś, co będzie rywalizowało z tego typu drogimi i niszowymi na razie sprzętami, ale na razie nie ma bliższych informacji. A elastyczną hybrydę smartfonu i tabletu przedstawi także Xiaomi, które publikowało wcześniej wideo z urządzeniem składanym na trzy.

Składany model Xiaomi (graf. LetsGoDigital)

Na razie nie wiemy, jaką popularnością będą cieszyły się smartfony z elastycznymi ekranami. Urządzenia, które zachowają rozmiary smartfonu, a pozwolą na rozłożenie znacznie większego wyświetlacza, to oczywiście bardzo praktyczny koncept. Ale takie produkty przynajmniej na razie muszą pozostać drogie, co sprawi, że w pierwszym okresie będą raczej ekskluzywnym gadżetem. Istotne pytanie: czy obserwujemy początek ery nowego rodzaju smartfonów czy tylko chwilową modę? | CHIP