Kalkulator Windows wyświetli wykresy funkcji trygonometrycznych

Na początku marca informowaliśmy, że Microsoft udostępnił kod źródłowy Kalkulatora w serwisie GitHub na licencji open-source. Nie trzeba było dużo czasu, aby pojawiło się wiele pomysłów jak udoskonalić popularną aplikację systemową. Pierwszym, który zyskał akceptację jest funkcja rysowania wykresów funkcji. Pomysł zgłosił programista Microsoftu, Dave Grochocki, który uważa, że nowa funkcja Kalkulatora może pomóc w nauce matematyki. Nie wiadomo jeszcze kiedy tryb graficzny pojawi się w systemowym Kalkulatorze, ale powinno to nastąpić w jednej z przyszłych aktualizacji Windows.
Kalkulator Windows wyświetli wykresy funkcji trygonometrycznych

Na GitHubie pojawiło się wiele ciekawych propozycji jak usprawnić systemowy Kalkulator (graf. CHIP)

Społeczność zgłosiła do tej pory ponad 30 usprawnień, a także błędów jakie odkryli w kodzie. Użytkownicy GitHuba chcieliby m.in. aby do kalkulatora dodano sterowanie głosem, przywrócono funkcję wstawiania wartości z historii, a także dodano wsparcie większej liczby systemów numerycznych. Jedną z propozycji jest również tryb odwrotnej notacji polskiej, czyli użyteczny sposób zapisu wyrażeń arytmetycznych, który jest dostępny w wielu fizycznych kalkulatorach i nie wymaga stosowania nawiasow.

To kolejny raz, kiedy Microsoft udostępnia kod źródłowy swoich programów. W ubiegłym roku na GitHubie koncern opublikował kod źródłowy klasycznego Menadżera Plików z Windowsa 3.0, który można uruchomić także w 64-bitowym systemie Windows 10. | CHIP