W weekend poznański Festiwal Fantastyki Pyrkon

Załoga CHIP-a uczestniczy w Pyrkonie od 2013 roku, starając się urozmaicić blok gier elektronicznych – znajdziecie nas w hali 6C. Na stoisku przewidzieliśmy kilka atrakcji, które powinny spodobać się nie tylko fanom gier, ale też smartfonowej fotografii, dronów, hoverboardów i grafiki cyfrowej.
pyrkon
pyrkon

Gogle VR zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku będziecie mogli u nas zagrać na dwóch zestawach HTC Vive w muzyczno-rytmiczną grę “Beat Saber”. Graczom, którzy preferują spokojniejszą rozrywkę zapewnimy dwa stanowiska z komputerami ASUS TUF Gaming FX705DY. Jest to nowy model serii stworzonej z myślą o osobach, które nie mają dużego budżetu, a chciałyby cieszyć się grami. Laptopy napędza czterordzeniowy Ryzen 5 3350H (3,7 GHz w trybie Turbo) z układem Vega 8 i AMD Radeon RX 560X.

asus tuf
Na tej maszynie będziecie mogli u nas pograć (fot. ASUS)

Dla miłośników sztuki przygotowaliśmy, jak co roku, warsztaty i konkurs rysunkowy. Uczestnicy pod okiem dyrektora artystycznego CHIP-a będą tworzyć grafiki w Corelu na tabletach Huiona. Wszyscy chętni będą mogli też wziąć udział w konkursie, w którym nagrodami są najnowsze pakiety Corela. Mocy obliczeniowej użyczać będą laptopy ASUS-a, m.in. piękne ZenBooki Pro, więc przy okazji będziecie mogli także przetestować, jak radzą sobie z oprogramowaniem graficznym.

Xiaomi Redmi Note 7 z aż 48-megapikselowym aparatem (fot. Xiaomi)

Przeglądając wyniki naszego plebiscytu Game of Phones, widzimy, że Xiaomi cieszy się wśród czytelników sporym zainteresowaniem. Wraz z chińskim producentem przygotowaliśmy konkurs fotograficzny, w którym do wygrania jest Redmi Note 7. Zadaniem uczestników będzie ułożenie z dostępnych na miejscu elementów ciekawej sceny ilustrującej hasło “Mission Impossible” i wykonanie zdjęcia wspomnianym modelem smartfonu. A jeżeli fotografia mobilna nie jest waszym konikiem, to przetestujecie u nas też inne sprzęty Xiaomi m.in. drony i hoverboardy.

Partnerami CHIP-a są:

Będzie nam bardzo miło, jeżeli przyjdziecie porozmawiać do strefy CHIP-a o nowych technologiach lub popkulturze. Zachęcamy również do zapoznania się z programem Pyrkonu, w którym znajdziecie wszystkie atrakcje i prelekcje. Zatem do zobaczenia w Poznaniu. Festiwal fantastyki będziemy też oczywiście relacjonowali w serwisie i na naszych kanałach na Facebooku i Twitterze. | CHIP