Microsoft Surface Hub 2s – cyfrowa tablica do biura

Microsoft przedstawił szczegóły dotyczące nowej generacji swoich interaktywnych tablic. W tym roku do sprzedaży trafią dwie wersje urządzenia – standardowa 2S i o rozszerzonych możliwościach 2X. Na razie producent zamierza skupić się na tej pierwszej, która pojawi się już w czerwcu.
microsoft surface hub 2s
microsoft surface hub 2s

Surface Hub 2S jest o 40 procent lżejszy od swojego poprzednika – waży niecałe 30 kg. Poza możliwością powieszenia go na ścianie, jedną z kluczowych funkcji jest opcja wygodnego przestawiania urządzenia dzięki podstawce na kółkach. Za tę należy jednak dodatkowo zapłacić 1449 dolarów (ok. 5,5 tys. zł), co wydaje się kwotą absurdalną. Jeżeli użytkownikowi będzie zależało na jeszcze większej mobilności, będzie mógł także dokupić za 1400 dolarów (ok. 5300 zł) akumulator pozwalający na 100 minut pracy. Tablica jest ponadto wyposażona w mechanizm obracania, dzięki czemu możemy używać jej zarówno w pionie, jak i poziomie.

Tablica pozwala wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K o proporcjach zgodnych z linią Surface, czyli 3:2. Obsługuje również 10-punktowy dotyk i piórko. A pracę z tablicą ułatwia zastosowanie uproszczonego interfejsu Windows 10, a także zdalna obsługa za pomocą innego komputera, smartfonu, czy tabletu. Urządzenie jest na tyle wydajne, że powinno poradzić sobie z typowymi biurowymi zadaniami.

Na pokładzie znajdziemy procesor Intel Core i5 ósmej generacji, grafikę Intel UHD Graphics 620, 8 GB pamięci RAM typu DDR4, a także 128 GB dysk SSD. Nie brakuje tu również 3 portów USB, HDMI, Mini-Display Portu oraz portu ethernet. Do wideokonferencji z kolei przyda się kamera 4K oraz 8 mikrofonów.

Ceny urządzenia zaczynają się od 9000 dolarów (ok. 34 tys. zł). W bliskiej przyszłości ma pojawić się wersja Surface Hub 2X, która ma zagwarantować większą wydajność. Microsoft nie zdradził jednak na jej temat żadnych szczegółów, poza tym, że będzie można dokonać upgrade’u modelu 2S na 2X wymieniając moduł, w którym kryją się podzespoły. | CHIP

[offers keywords=”surface tablety”]

W naszych rankingach znajdziecie modele zwykłych tabletów. Niezwykły jest natomiast przetestowany przez nas ostatnio komputer Surface Studio 2.

TEST: Surface Studio 2