Narodowa reprezentacja w grze FIFA

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta RP kapitanem drużyny zostanie Miłosz “milosz93” Bogdanowski, czterokrotny Mistrz Polski w grze FIFA. Skład pozostałych członków zespołu pomoże mu dobrać Jakub “cyanide” Mikołajewski, który w e-ekstraklasie reprezentuje barwy Legii Warszawa. Inicjatywa prezydenta to odpowiedź na apel samych graczy FIFA, którzy żałowali, że Polska nie wystawiła nikogo do pierwszych mistrzostw FIFA eNations Cup. Tegoroczna edycja odbędzie się 13-14 kwietnia w Londynie. O zwycięstwo powalczy dwadzieścia reprezentacji z całego świata m.in. Rosja, Chiny, Finlandia, Hiszpania i Niemcy. Pula nagród turnieju to 100 tysięcy dolarów (ok. 380 tys. zł).
Narodowa reprezentacja w grze FIFA

duda fifa
Prezydent Duda z czterokrotnym mistrzem świata w FIFA (fot. Kancelaria Prezydenta RP)

Politycy coraz bardziej doceniają e-sport. Tegorocznym rozgrywkom na IEM w Katowicach przyglądał się premier Morawiecki, a teraz Andrzej Duda symbolicznie także zaangażował się w rozwój tej gałęzi branży. O tym jak poradzi sobie polska Drużyna Narodowa na mistrzostwach dowiemy się dopiero za rok. Ale już teraz warto podkreślić, że jest to jedna z pierwszych narodowych reprezentacji e-sportowych powołanych w Europie.

Wirtualna piłka nożna od EA Sports ma dość długą historię. Pierwsza część serii zadebiutowała w 1994 roku. FIFA jest wydawana cyklicznie co 12 miesięcy, a dodatkowo powstają też tytuły poboczne jak “FIFA Manager” czy “FIFA Street”. Całkowita sprzedaż serii opiewa na ponad 260 milionów kopii, co czyni ją jedną z najlepiej sprzedających się gier sportowych w historii. | CHIP

[offers keyword=”fifa”]