Składany smartfon Lenovo będzie można kilkukrotnie zgiąć

Lenovo zarejestrowało patent na to urządzenie we wrześniu ubiegłego roku w Globalnej Bazie Danych Projektowych WIPO (Światowa Organizacja Własności Intelektualnej). Ponadto, główny ekran urządzenia nie różni się znacznie od smartfonów dostępnych na rynku. Zastosowano w nim także ramki minimalnej szerokości. Ponadto, nie sposób nie zauważyć, że przedni aparat telefonu nie znajdzie się w notch’u, a będzie umiejscowiony po prostu nad wyświetlaczem. Nie wiadomo jeszcze, kiedy Lenovo wprowadzi swój pierwszy składany telefon. Jednak taki ruch na pewno będzie odpowiedni ze względu na rosnącą popularność tego typu rozwiązań.
Składany smartfon Lenovo będzie można kilkukrotnie zgiąć

Lenovo Faldable Smartphone
Tak prezentuje się potencjalny składany smartfon firmy w złożonym przez nią patencie. (graf. LetsGoDigital)

Konstrukcja urządzenia jest inna niż pozostałe propozycje. Przede wszystkim różnica polega na zastosowaniu podłużnego, wertykalnego zawiasu. Umożliwia on dostosowanie wielkości głównego wyświetlacza. Telefon można także złożyć w większym lub mniejszym stopniu, przez co staje się on bardzo kompaktowy. Warto zauważyć, że bez względu na to jak urządzenie zostanie złożone, to główny ekran pozostanie w pewnym stopniu odsłonięty. Jego górna część, na której wyświetlane są powiadomienia, jest cały czas widoczna. Mniejszy ekran zamieszczony na dolnej, tylnej części telefonu znalazł się tam nie przez przypadek. To rozwiązanie sprawia, że urządzenie jest funkcjonalne, nawet po maksymalnym złożeniu. Natomiast po całkowitym rozłożeniu Lenovo wygląda jak standardowy smartfon. Jak może wyglądać to urządzenie na renderach przygotowanych przez Serwis Lets Go Digital przygotował rendery, które pokazują jak może wyglądać nowy składak Lenovo.

Lenovo Foldable Smartphone
Smartfon Lenovo po całkowitym złożeniu wciąż nie zakrywa głównego ekranu. (graf. LetsGoDigital)

Wyścig na najlepszy składany smartfon rozpoczął się wraz z zaprezentowanym pod koniec lutego Samsungiem Galaxy Fold. Swoje propozycje przedstawiały także pozostałe flagowe marki jak Huawei, Xiaomi, a nawet będąca niegdyś liderem telefonów z klapką Motorola. Co ciekawe, nagranie podobnego zginanego urządzenia Lenovo wyciekło do sieci we wrześniu ubiegłego roku.  |CHIP