Xiaomi Mi Band 4 za kilka dni

Xiaomi w serwisie Weibo zapowiedziało nową opaskę sportową. Poza plakatem promującym wydarzenie, firma zdradziła też cechy 4 generacji Mi Band. Możemy spodziewać się, że urządzenie otrzyma po raz pierwszy kolorowy ekran. Smartband ma dłużej pracować na baterii, ale szczegółów nie przedstawiono. Poprzedni model z monochromatycznym ekranem wytrzymywał 15 dni na jednym ładowaniu, więc poprawienie tego wyniku przy jednoczesnym dodaniu kolorowego wyświetlacza byłoby dobrym powodem do zakupu nowego wydania Mi Band 4.
xiaomi
xiaomi

Plakat zapowiadający Mi Band 4 (fot. Xiaomi)

Jak wynika z poprzednich przecieków, Mi Band 4 powinien zyskać nowy pulsometr, a także łącze Bluetooth generacji 5.0. Mówi się też o integracji z Xiao AI, czyli asystentem głosowym Xiaomi. Z jego zalet niestety nie skorzystalibyśmy, ponieważ asystent obsługuje jedynie język chiński. Nie spodziewajmy się w Mi Band 4 modułu GPS, ponieważ w urządzeniach tej klasy niestety nie występuje. Podobnie do poprzedniego modelu, Xiaomi prawdopodobnie wprowadzi dwie wersje urządzenia – z modułem NFC i bez. Spekuluje się, że wersja z NFC będzie kosztowała około 70 dolarów (300 złotych), wariant bez płatności zbliżeniowych natomiast około 30-40 dolarów (100 – 160 złotych).

[banner slot=”text”]

Seria Mi Band to dobrze przyjęte na rynku, tanie opaski fitness. Poprzednia generacja miała wbudowany pulsometr, obsługiwała powiadomienia, monitorowała sen, dostarczała najważniejszych informacji na temat aktywności i była wodoodporna. Mi Band 3 w Polsce można kupić za około 100 złotych. | CHIP