Elon Musk zaprasza na wydarzenie

Neuralink, to kolejny projekt Elona Muska, w ramach którego ma powstać interfejs mózg-komputer. Projekt uruchomiony został w 2017 r. Co pewien czas pojawiały się kolejne doniesienia dotyczące rozwoju pomysłu, ale i tak można było odnieść wrażenie, że prace nad interfejsem idą nieco opornie. Tymczasem, po ponad dwóch latach milczenia na Twitterze pojawiła się się seria wpisów zapraszających na wydarzenie, podczas którego mają zostać przedstawione dotychczasowe osiągnięcia Neuralink. Prezentacja ma odbyć się 17 lipca (środa) o 5.00 rano naszego czasu (wg czasu pacyficznego będzie to wtorek, godz. 20.00). Wydarzenie będzie streamowane.
Rozwój Neuralink jest skąpany w niepotrzebnej krwi
Rozwój Neuralink jest skąpany w niepotrzebnej krwi

Aktualizacja: nasze podsumowanie z wydarzenia znajdziesz w tekście “Neuralink pokazał w San Francisco interfejs mózg-komputer

Interfejs, nad którym pracuje zespół Muska (cały czas powiększany, na stronie są ogłoszenia dot. pracy) ma być dziesięć razy lepszy od obecnie istniejących. Połączenie komputera z mózgiem ma odbywać się za pomocą bezprzewodowego mikrochipa. A jednym z najbardziej futyrystycznych założeń jest możliwość przenoszenia ludzkiej pamięć na dysk komputera. Czy faktycznie zyskamy wówczas pewien rodzaj nieśmiertelności? O tym m.in. traktuje poniższy tekst:

Teraz możesz żyć wiecznie