Zapraszamy na Slavic Game Jam, czyli 48-godzinny maraton tworzenia gier

Slavic Game Jam rozpocznie się 19 lipca w budynku Politechniki Warszawskiej przy ulicy Rektorskiej 4. Dzień wcześniej, w czwartek 18 lipca, organizator zaprasza na pre-party. Bilety na wydarzenie kosztują 170 złotych (z noclegiem i wyżywieniem). Osoby zainteresowanie wyłącznie niedzielną konferencją podsumowującą maraton tworzenia gier, mogą kupić bilet kosztujący 40 złotych. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby w każdym wieku, choć niepełnoletni programiści muszą dostarczyć pisemną zgodę rodziców bądź prawnych opiekunów.
slavic game jam
slavic game jam

[banner slot=”text”]

Organizatorem Slavic Game Jam jest, działające od 2009 roku przy Politechnice Warszawskiej, Koło Naukowe Twórców Gier “Polygon”. W tym roku redakcja CHIP-a objęła to ciekawe wydarzenie patronatem medialnym. Podczas ostatniej 4. edycji, uczestnicy stworzyli ponad 250 gier na różne platformy sprzętowe. Wśród produkcji tworzonych w czasie 48-godzinnego wydarzenia można znaleźć zarówno platformówki, strzelanki, jak i gry wykorzystujące sprzęt do rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Gry uczestników Slavic Game Jam można pobrać (w wielu wypadkach za darmo) z serwisu itch.io.

Organizatorzy wybierają temat, a podzieleni na zespoły projektanci, programiści i artyści mają 48 godzin na stworzenie własnej, oryginalnej gry. Powstałe podczas spotkania produkcje nie mogą naruszać praw autorskich, ani zawierać kontrowersyjnych, bądź zakazanych przez prawo treści (regulamin spotkania znajdziecie tutaj).

Podczas Slavic Gam Jam nikt niczego nie wygrywa. Ideą imprezy jest bowiem łączenie społeczności twórców gier, stąd brak nagród i wyróżnień. Liczy się po prostu wspólna zabawa, szlifowanie warsztatu i nawiązywanie nowych kontaktów.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie Slavic Game Jam, a także na Facebooku. Zachęcamy także do dołączenia do wydarzenia na tym portalu społecznościowym. | CHIP