Asystent Google bardziej inteligentny niż Siri i Alexa

Firma Loup Venture przeprowadziła test 3 popularnych asystentów głosowych: Asystenta Google, Siri i Alexy. Zadaniem sztucznej inteligencji było odpowiedzenie na 800 pytań zadanych po angielsku. Dotyczyły one takich spraw jak ustalenie lokalizacji konkretnych miejsc usługowych, zrobienia zakupów, wskazania drogi, a także wykonania konkretnego polecenia, np. ustawienia przypomnienia. Najlepsze wyniki osiągnął Asystent Google, który zrozumiał wszystkie pytania i odpowiedział poprawnie na 92,9% z nich. Kolejne miejsca w teście zajęły Siri (83,1%) i Alea (79,8%). SI Google wygrało w 4 kategoriach, musiało jednak ustąpić Siri w wykonywaniu poleceń systemowych. W tym wypadku asystentka Apple poradziła sobie nieznacznie lepiej uzyskując wynik 93 procent, o 7 procent lepszy niż Asystent Google.
Asystent Google bardziej inteligentny niż Siri i Alexa

Asystent Google wygrał w 4 spośród 5 kategorii, ustępując jedynie Siri w poprawnym wykonywaniu poleceń systemowych (graf. Loup Ventures)

Jednocześnie eksperci Loup Venture zwracają uwagę, że wszystkie trzy narzędzia z roku na rok poprawiają swoją skuteczność w zrozumieniu poleceń i zapytań użytkowników. Miejmy nadzieję, że polski asystent – Jolka – będzie równie inteligentny co jej amerykańscy odpowiednicy.

AI-Speaker: trwają prace nad głośnikiem z polskim asystentem głosowym