Gamescom 2019: Wszystkie najlepsze trailery w jednym miejscu

Na konferencji otwierającej Gamescom 2019 Hideo Kojima oznajmił, że jego wysokobudżetowa gra na konsole PS4 znajduje się już w ostatniej fazie produkcji. Lubiany przez graczy twórca pokazał bliżej dwie nowe postacie, które poznamy w trakcie przygody. Pierwsza z nich to Mama – kobieta, która nie może opuszczać lokacji, ponieważ jest związana niewidzialną “pępowiną” z płodem znajdującym się po “drugiej stronie”.
gamescom 2019
gamescom 2019

“Death Stranding” imponuje zawiłym, nietuzinkowym uniwersum

https://youtu.be/UO-z1sjY42s

Drugi bohater to płód, który główny bohater, Sam, będzie nosił ze sobą w specjalnym pojemniku. To właśnie ta niezwykła, pogłębiająca się więź między obydwiema postaciami będzie kluczowa dla całej fabuły gry. Na późniejszym gameplayu widać jak dziecko reaguje na ruchy gracza np. płacze, gdy ten spada z urwiska. By je uspokoić, trzeba je będzie ukołysać.

Materiał z rozgrywki pokazał też, że gracze będą musieli dbać o… stan pęcherza swojego bohatera. Zobaczyliśmy też w jaki sposób Sam będzie wspinał się po górach. Wisienką na torcie jest rozmowa z postacią poboczną, w którą wcielił się sam Geoff Keighley. Jedno jest pewne – to będzie szalona, trudna do opisania gra.

“Humankind” – nowa gra SEGI niczym “Age of Empires”

Dawno nie widziałam tak fascynującego zwiastuna. Postać przypominająca neandertalczyka manipuluje suwakami na maszynie i gra na organach elektrycznych. Na statku kosmicznym! Szkoda, że ten szokujący klimat od razu ulotnił się, gdy pokazano właściwy gameplay. “Humankind” to strategiczna gra, która niepokojąco mocno przypomina serię “Age of Empires”. Zagramy w nią w 2020 roku.

“NFS Heat” – już dziś zaprojektuj swoje auto

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na Gamescom 2019 pokazano pierwszy materiał z rozgrywki kolejnej części popularnej serii gier wyścigowych. “NFS Heat” nie przynosi niestety niczego nowego. Ot, to kombinacja legalnych mistrzostw na torach za dnia z nielegalnymi wyścigami w nocy. Nie zabraknie też rozbudowanej opcji personalizacji swoich wozów oraz bohatera. Co ciekawe, wszyscy zainteresowani mogą już teraz pobrać na iOS i Androida aplikację, w której zaprojektują swoje wymarzone auto, by 8 listopada zaimportować je do gry.

“The Cycle” – od dzisiaj we Wczesnym Dostępie za darmo

Yager Development przedstawił swoją najnowszą sieciową strzelankę FPP. “The Cycle” rozgrywa się w uniwersum science fiction. Na pojedynczą mapę wrzucanych jest 20 graczy. Im więcej zadań uda im się ukończyć przed czasem, tym lepszą nagrodę otrzymają. To co wyróżnia ten tytuł z szeregu mu podobnych, jest fakt, że można tu formować sojusze tymczasowe. Gracze, którzy ze sobą współpracują mogą zatem nagle zmienić front i grać przeciwko sobie. “The Cycle” zostało udostępnione bezpłatnie na Epic Game Store.

“Erica” – interaktywny thriller już na PS4

Jeżeli podobał się wam netflixowy “Bandersnatch” i macie konsolę PS4, to powinniście sprawdzić “Ericę”. Jest to interaktywny film, w którym tytułowa bohaterka stara się poznać prawdę o śmierci swojego ojca. Gra korzysta z technologii PlayLink – do zabawy wymagana jest aplikacja na smartfon. Dzięki niej, gesty takie jak przewrócenie strony w książce, czy otarcie łzy stają się bardziej immersyjne. “Erica” jest już dostępna na PS Store w cenie 39 zł.

“Little Nightmares 2” – sequel ciepło przyjętej platformówki

W przyszłym roku na wszystkich platformach zobaczymy kontynuację klimatycznej gry studia Tarsier. Tym razem w grze pokierujemy nową postacią o imieniu Mono. W przeciwieństwie do części pierwszej, która rozgrywała się na statku, tym razem lokacje będą bardziej otwarte. Chociaż twórcy nie potwierdzili tej informacji, obecność dwóch postaci na ekranie może świadczyć o trybie kooperacji.

To oczywiście nie wszystkie gry przedstawione na konferencji otwierającej Gamescom 2019. Jeżeli chcecie obejrzeć zapis całego wydarzenia, to odsyłamy na YouTube. Targi dopiero się rozpoczęły i w ciągu kolejnych trzech dni prawdopodobnie dowiemy się jeszcze więcej informacji na temat zapowiedzianych dzisiaj produkcji. | CHIP