Jakie gry zobaczymy na targach Gamescom 2019?

Chociaż targi Gamescom 2019 potrwają cztery dni, to najważniejsze wydarzenia rozpoczną się już w poniedziałek. Wtedy to możemy liczyć na kilka konferencji większych wydawców. O godz. 15.00 poznamy najnowsze gry niezależne. Konferencję Indie World poprowadzi Nintendo, dlatego powinniśmy spodziewać się tylko pozycji na tę konsolę, ewentualnie tytułów multiplatformowych. Najpewniej zobaczymy tu polska grę “Zaginięcie Ethana Cartera”, która kilka dni temu doczekała się wersji na Switcha. Możemy też spodziewać się czwartej części serii “Trine”.
gamescom 2019
gamescom 2019

Gry niezależne na konferencji Nintendo

https://youtu.be/AL3IZlVZSvI

Co pokaże Microsoft?

Dzięki zwiastunowi, który pokazał Microsoft, wiemy też mniej więcej czego spodziewać się po kolejnej konferencji. Inside Xbox rozpocznie się o godzinie 17.00. Amerykański wydawca potwierdził, że przedstawi prawie tuzin nowych zwiastunów. Ujawnione zostaną też ważne informacje o dodatku do “Destiny 2”, “Wasteland 3”, “The Surge 2”, “Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint”, “Empire of Sin”, “Metro Exodus” oraz polskim “Blair Witch”. Szczegółowo pokazany też zostanie tryb Hordy do “Gears 5”, które będą miały premierę w przyszłym miesiącu. Nie zabraknie także zapowiedzi nowych akcesoriów do Xboxa One, a także ogłoszeń związanych z Xbox Game Pass.

Więcej informacji o Google Stadia

O 19.00 rozpocznie się konferencja Google. Gigant zamierza przedstawić więcej szczegółów na temat Google Stadia. Już wcześniej firma ujawniła częściową listę gier, jakie będą dostępne w dniu premiery usługi. Wielu internautów obstawia, że najciekawsze perełki Google zostawiło sobie właśnie na Gamescom 2019. Ponieważ wiemy, że nawiązano już współpracę z firmą Rockstar, bardzo możliwe, że na Stadii pojawi się “Red Dead Redemption 2″. Do tej pory ten tytuł pojawił się jedynie na konsolach, ale od kilku dni chodzą słuchy, że w końcu trafi na pecety.

[banner slot=”text”]

Oficjalne otwarcie Gamescomu

O godzinie 20.00 czasu polskiego, odbędzie się dwugodzinna konferencja otwierająca wydarzenie. Jak co roku poprowadzi ją branżowy dziennikarz Geoff Keighley. Z Twittera prowadzącego wynika, że podczas prezentacji zostaną pokazane gry 15 developerów. Na pewno pojawi się Hideo Kojima ze swoim “Death Stranding”, które trafi do sklepów w listopadzie. Z pewnością zobaczymy także gameplay z zapowiedzianego niedawno “NFS Heat”. SEGA potwierdziła również, że przedstawi fanom zupełnie nową produkcję z segmentu AAA. Enigmatyczny teaser przedstawiający wykres pulsu, najprawdopodobniej nawiązuje do nazwy “Humankind”, którą wydawca zastrzegł w różnych regionach świata. O samej grze niestety niczego jeszcze nie wiadomo.

Polskie akcenty na targach Gamescom 2019

Poza wspomnianym już “Blair Witch” od Bloober Team, na targach powinniśmy zobaczyć kilka innych polskich produkcji. CI Games pokaże na pewno nowe materiały ze “Sniper Ghost Warrior Contracts” oraz dwóch pomniejszych produkcji: ślicznie wyglądającej gry przygodowo-eksploracyjnej “Roki” oraz dynamicznego “Eldest Souls” w stylistyce pixel artu. Wiemy także, że CD Projekt Red szykuje się do pokazu na żywo materiału z “Cyberpunka 2077”.  Z kolei The Farm 51 opowie o swoim kolejnym podejściu do tematyki katastrofy czarnobylskiej w grze “Chernobylite”. Klabater przyznał, że tegoroczne targi Gamescom będą najważniejsze w jego historii. Spółka pokaże trzy produkcje: “Crossroads Inn”, który zdobył fundusze z Kickstartera, “Skyhill: Black Mist” oraz “Help Will Come Tomorrow”.

Targi Gamescom nigdy nie budzą aż tak wielkich emocji jak E3, ale dzięki nim mamy okazję poznać więcej szczegółów na temat zbliżających się premier. Jesień w branży gier jest zawsze obfita i gracze z pewnością będą mieli z czego wybierać. | CHIP

E3: Keanu Reeves zapowiedział datę premiery gry Cyberpunk 2077