Najlepsze panaceum na kaca wynalazł polski start up

Kac i otyłość, czyli skutki niektórych żywieniowych wyborów stały się tematem prac polskiej firmy Nomi Biotech Corp. O jej sukcesie w zwalczaniu tych zjawisk donosi między innymi Rzeczpospolita.
Najlepsze panaceum na kaca wynalazł polski start up

Firma jest na tyle młoda, że na razie nie dorobiła się własnej strony, ale ma za sobą już przynajmniej jeden duży sukces – skuteczny środek zapobiegający objawom zatrucia alkoholem. Preparat Alcorythm, przyspiesza rozkład aldehydu octowego, chroniąc wątrobę oraz niwelując przykre efekty zatrucia alkoholem etylowym. Mówiąc wprost ułatwia życie tym, którzy poprzedniego dnia nadto sobie pofolgowali z procentami, korzystając np. z aplikacji Bimber.

[banner slot=”text”]

Start up zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem nutraceutyków, czyli środków łączących cechy produktów spożywczych ze środkami farmaceutycznymi. Kac jest nieprzyjemny, ale zdecydowanie gorszym zjawiskiem jest otyłość. Dlatego młoda firma zajmuje się obecnie preparatami ograniczającym wchłanianie cukru obecnego w większości przetworzonych produktów żywnościowych.

Na sukces Nomi Biotech Corp. wpływ miało zapewne wsparcie finansowe w wysokości 1 mln złotych, przekazanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Obecnie start up wspierany jest przez fundusz inwestorski. Na stronie NCBiR znajdziecie listę aktualnych konkursów. Skierowane są zarówno do dużych firm, jak i małych konkursów.

A przy okazji przypominamy:

Masz startup? Dostaniesz drukarkę [AKTUALIZACJA]