Sztuczna inteligencja posortuje śmieci

Dzięki sztucznej inteligencji sortowanie śmieci będzie o wiele łatwiejszym zadaniem. Póki co te możliwości sprawdzą mieszkańcy Szanghaju. Miasto zaostrzyło przepisy dotyczące segregacji śmieci, ale jednocześnie rozszerzyło zastosowanie AI. Pierwsze pojemniki, które pomagają w sortowaniu odpadów, zostaną umieszczone w AIsland. Jest to centrum innowacji związanych ze sztuczną inteligencją w Szanghajskim Mieście Nauki i Technologii.
kosze na śmieci z ai
kosze na śmieci z ai

Pojemniki odróżnią wrzucane odpady, a także poinformują użytkowników, kiedy pomylą się podczas sortowania. Jednak na tym etapie zadanie sztucznej inteligencji się nie kończy. Śmieciarki odróżnią poszczególne kosze, dzięki czemu będą wiedziały, co z nimi zrobić. W kolejnym etapie, który rozegra się w stacji segregacji, najważniejsza rola przypadnie robotom. Będą wybierać te odpady, które nadają się do recyklingu. Mieszkańcy skorzystają z pomocy robotów również bezpośrednio. Dzięki aplikacji mogą nimi sterować tak, żeby zbierały śmieci także poza miejscem segregacji.

Jin Lei, założyciel Alpheus Intelligence & IOT Technology Co uważa, że segregacja odpadów jest w Chinach koniecznością. Jednak nim wejdzie w nawyk, minie trochę czasu. Dlatego sztuczna inteligencja może rozwiązać największe problemy z nim związane. Firma Jin Leia tworzy rozwiązania do sortowania odpadów wspomagane przez AI. Pomysł obejmujący kosze na śmieci, które rozpoznają rodzaj odpadów, powstał również w Polsce. Bin-e po napełnieniu, informują służby komunalne o konieczności opróżnienia.

Mężczyźni nie segregują śmieci, bo to “gejowskie”