Czy tak będzie wyglądać Galaxy S11 Plus?

Redakcja serwisu Letsgodigital przygotowała rendery na podstawie udostępnionego wniosku. Ich zdaniem, właśnie tak może wyglądać Galaxy S11 Plus, czyli największa wersja przyszłorocznego flagowca Samsunga. Co wyjątkowego jest w tym projekcie? Na pewno pamiętacie telefony komórkowe z wysuwaną klawiaturą. W erze smartfonów nie stosuje się już tego rozwiązania, choć kilku producentów m.in. Oppo i Xiaomi wykorzystało slider do wysuwania modułu z aparatem przednim. Samsung planuje jednak w ten sposób dostosowywać powierzchnię ekranu.
galaxy s11 plus
galaxy s11 plus

galaxy s11 plus
Część ekranu jest elastyczna, a część zakrzywiona (fot. letsgodigital.org)

W ich patencie w formie złożonej, smartfon przypomina wielkością obecnie dostępne na rynku modele. Jednak po przesunięciu ekranu w górę, z jego dolnej części wysuwa się dodatkowe 25% wyświetlacza – bez żadnych zagięć. To co ciekawe, to fakt, że górna część ekranu ma zakrzywione krawędzie, bardzo podobne do tych z pokazanego niedawno Vivo NEX 3. Z kolei dolna jest ich pozbawiona, ale całość jest tak zgrabnie wkomponowana w metalową obudowę, że nie wygląda to dziwacznie.

Ostatnie modele z serii Galaxy S nie przechodziły w zasadzie żadnej metamorfozy. Jeżeli coś takiego miałoby się pojawić w Galaxy S11 Plus, byłaby to naprawdę duża zmiana. Niestety, jak to w przypadku wszystkich patentów bywa, nie wiadomo, czy producent faktycznie myśli o takiej konstrukcji, czy tylko “zaklepuje” swój pomysł. Pierwsze podejście Samsunga do tematu elastycznych smartfonów było falstartem, więc należy oczekiwać, że kolejne kroki w tę stronę gigant będzie stawiał bardziej ostrożnie. | CHIP